31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.29min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Powrót Ronaldinho na Camp Nou

Powrót Ronaldinho na Camp Nou

W tym roku z okazji Pucharu Gampera na Camp Nou zagości jeden z najlepszych klubów na świecie, w którego składzie jest piłkarz, który w latach 2003-2008 był liderem Dumy Katalonii.

Przybycie do Barcelony AC Milanu i byłego gwiazdora Barçy, Ronaldinho, gwarantuje niezapomniane emocje. Ronnie powróci na stadion zespołu, w którego barwach został uznany najlepszym piłkarzem na świecie.

Sześć lat temu

AC Milan ostatnio brał udział w walce o trofeum Gampera równo 6 lat temu, 25 sierpnia 2004. FC Barcelona w nowym składzie – debiuty Deco, Giuly”ego, Eto”o, Bellettiego i Larssona – wygrała 2-1 po bramkach Giuly”ego i Iniesty dla Barçy i Serginho dla Milanu.

Osiemnaście lat wcześniej, 19 sierpnia 1986, Milan wystąpił po raz pierwszy w meczu o Puchar Gampera. Wtedy turniej składał się z czterech drużyn, a Barça – dowodzona przez Anglika Terry”ego Venablesa – pokonała Milan w półfinale 3-1 po golach Victora, Hughsa i Pedrazy.

Ronaldinho wraca na Camp Nou

Dla Ronaldinho będzie to pierwszy mecz na Camp Nou odkąd opuścił Katalonię dwa lata temu. Będzie to okazja dla kibiców aby okazać wdzięczność za wspaniałe pięć lat spędzonych razem z Brazylijczykiem.

Od 2003 do 2008 roku bardzo pomógł drużynie, która przez cztery lata nie zdobyła żadnego trofeum. Na zespół najbardziej wpłynęły jego magiczna gra piłką i uśmiech, który zawsze gościł na jego twarzy podczas gry dla Barcelony.

Mnóstwo wyróżnień

Ronaldinho był liderem zespołu, który podbił Europę. Wygrał Ligę Mistrzów, ligę hiszpańską (dwukrotnie), i Superpuchar Hiszpanii. Został ogłoszony najlepszym piłkarzem świata zdobywając Złotą Piłkę i tytuł Piłkarza FIFA (dwukrotnie).

Opuścił Barcelonę latem 2008 roku i przeszedł do Milanu. Teraz ma okazję powrócić na stadion zespołu, z którym święcił największe sukcesy.

Źródło: www.fcbarcelona.com

mainXX:/2010/08/powrot-ronaldinho-na-camp-nou/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.