31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.2godz.1min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Maxwell wykazuje pewność siebie

Maxwell wykazuje pewność siebie

Podczas wywiadu Maxwell zapewnił, że jest „bardzo szczęśliwy z powodu tego jak wszystko się toczy obecnie” i dla niego samego i dla zespołu. Dodał też, że „im więcej gram tym więcej nabieram pewności siebie”.

Wszechstronność

Wszechstronność Maxwella jest jego kluczową cechą, a sam zawodnik mówi: „zawsze starałem się dopasować do taktyki opracowanej przez Mistera, posiadanie piłki i ustawianie się – wszystko to dokładnie ćwiczymy na treningach. Lepiej czuję się z tyłu, ale najważniejsze żeby grać, pozycja nie ma znaczenia”.

Piłkarz Roku

Jeżeli chodzi o dyskusję o to kto powinien dostać nagrodę Najlepszego Piłkarza Roku, Maxwell nie ma jednego faworyta: „Messi, Xavi i Iniesta byli najlepsi w tym roku. Powiem tylko, że mam nadzieję, że wygra zawodnik Barçy”.

Pochwały od Pepa

Josep Guardiola ogłosił, że transfer Maxwella był jednym z najlepszych zakupów klubu w ostatnich latach, a sam zawodnik przyznał: „to tylko motywuje mnie jeszcze bardziej. To, że Mister mówi tak dobre rzeczy o mojej pracy wiele dla mnie znaczy, jestem mu bardzo wdzieczny.”

Ibra i Raiola

Maxwell został też zapytany o odejście jego przyjaciela, Ibrahimovica: „Zlatan zawsze zachowywał się jak profesjonalista i życzę mu wszystkiego najlepszego w Milanie”. Dodał też: „byłem zaskoczony kilkoma rzeczami, które powiedział, że trudno mi to komentować – jest moim bliskim przyjacielem, a nasze rodziny nie są sobie obce. Mimo odległości, pozostaniemy przyjaciółmi”.

„W nowym zespole musisz się zaadaptować, a kiedy ktoś inny gra na twojej pozycji musisz potraktować to jako część gry”.

Mino Raiola jest agentem zarówno Zlatana jak i Maxwella, a Brazylijczyk podkreślił: „Pracuję z nim od 10 lat i nie miałem żadnego problemu. Był i wciąż jest uczciwym i profesjonalnym człowiekiem, który pomógł mi podczas ostatnich lat”.

Źródło: www.fcbarcelona.com

mainXX:/2010/09/maxwell-wykazuje-pewno-siebie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.