3dn.10godz.17min.

Messi pokonuje Madryt! Madryt – Barcelona 0:2!

Obrazek
W trzecich Gran Derbi FC Barcelona pokonała Real Madryt 0-2 i jest o krok od finału Ligi Mistrzów na Wembley. Zwycięstwo dla Barçy wywalczył Leo Messi strzelając obie bramki, a w Derbach Europy nie obyło się bez innych emocji – czerwona kartka dla Pepe, a zaraz potem na trybuny powędrował Mourinho. Tuż po pierwszej połowie kartkę z ławki rezerwowych dostał Pinto.
Już w 4. minucie spotkania Xavi postraszył Casillasa lekkim strzałem w środek bramki, a tym samym chwilę później odpowiedział Cristiano Ronaldo. W 10. minucie ładna akcja Barçy, Messi podaje do Xaviego a ten do Villi, Hiszpan uderza na bramkę, jednak posyła piłkę obok słupka. Kilka minut później Katalończycy przeprowadzają kolejną szybką akcję lewym skrzydełm, która zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, jednak orbońcy Madrytu wybili piłkę. W 21. minucie rzut rożny dla gospodarzy, do piłki próbuje dobiec Di María jednak nie dał rady obrońcom Barcelony. Chwilę później Messi dostaje piłkę od Villi i podaje w pole karne do wbiegającego Keity, jednak uprzedził go Sergio Ramos. Piłka wędruje do przodu do Cristiano Ronaldo, jednak pierwszy dopadł do niej Valdés. W 24. minucie Messi podał nisko do Xaviego, Katalończyk wyszedł sam na sam z Casillasem, jednak portero Madrytu obronił jego strzał. 10 minut później rzut wolny dla Realu Madryt, Ozil dośrodkowuje w pole karne, do piłki zmierza Cristiano Ronaldo, jednak ponownie uprzedził go Víctor Valdés. W 39. minucie Arbeloa fauluje Pedro i otrzymuje za to zagranie żółtą kartkę. W 44. minucie Di María faulowany przez Daniego Alvesa, żółta kartka dla Brazylijczyka. Dochodzi do kłótni między zawodnikami obu drużyn, a chwilę przed faulem Alvesa Marcelo odepchnął Keitę, czego sędzia już nie zauważył. Rzut wolny sprzed pola karnego wykonuje Cristiano Ronaldo, jednak piłka trafia w dwuosobowy mur. Chwilę później Ronaldo ma świetną sytuację i oddaje strzał sprzed pola karnego, jednak wybija Valdés. Piłka poleciała wprost pod nogi Ozila – znajdującego się na pozycji spalonej. W przerwie meczu doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn, a czerwoną kartkę obejrzał rezerwowy bramkarz FC Barcelony – Jose Pinto.

W 50. minucie spotkania nieporozumienie między grającym na środku Puyolem a Piqué, w wyniku czego do piłki doszedł Cristiano Ronaldo i oddał strzał, ale zablokował go Piqué. W 53. minucie Ramos fauluje Messiego i otrzymuje żółtą kartkę, która wykluczy go z rewanżu na Camp Nou. Kilka minut później Mascherano ogląda żółtą kartkę za faul na Pepe. W 60. minucie Pedro wpada z piłką w pole karne i przewraca się podczas mijania Marcelo, sędzia nakazuje grać dalej. W 61. minucie Pepe fauluje Daniego Alvesa tak, że Brazylijczyk opuścił boisko na noszach. Sędzie pokazuje Portugalczykowi żółtą kartkę, co oznacza, że kolejny obrońca Realu Madryt nie zagra w rewanżu. Sprawy dla Madrytu komplikują się jeszcze bardziej po tym jak na trybuny wyproszony zostaje José Mourinho za to w jaki sposób mówi sędziemu technicznemu co myśli o kartce dla Pepe. 10 minut później w Barcelonie zmiana, Afellay wchodzi za Pedro, jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. W 76. minucie spotkania Afellay ograł Marcelo i podał piłkę w pole karne do Messiego, który dosięga jej przed Ramosem i z najbliższej odległości pakuje ją do bramki! 0-1 dla Barcelony! W 83. minucie Adebayor fauluje Busquetsa i ogląda żółtą kartkę. Barcelona nie powiedziała w tym meczu ostatniego słowa i na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Messi podwyższył prowadzenie. Xavi wystawił piłkę Messiemu niemal na środku boiska, a Argentyńczyk ominął wszystkich rywali jakich napotkał po drodze i strzałem po ziemi pokonał Ikera Casillasa! Takie bramki strzela się w Lidze Mistrzów! W końcówce spotkania Pep Guardiola dał jeszcze szansę na występ Sergiemu Roberto, który zastąpił Davida Villę.

W pierwszych Gran Derbi remis, strzelcami Messi i Ronaldo. W drugim klasyku górą był Madryt, a bramkę zdobył Ronaldo. W dzisiejszym, kto wie czy nie najważniejszym, El Clásico zwyciężyła FC Barcelona, a dwie bramki zdobył Leo Messi, z czego ta druga była niezwykłej urody. Nie można powiedzieć, że nie bez znaczenia było wyrzucenie z boiska Pepe i wysłanie na trybuny José Mourinho, który później przekazywał swoje instrukcje na karteczkach ławce rezerwowych. W ostatnich trzech derbach zapadły wszystkie możliwe rezultaty, jak więc będzie za tydzień na Camp Nou? Mourinho nie będzie mógł się bronić, bo i nie ma czego bronić – będzie musiał zaatakować. A jak skończyły się próby grania ofensywną grą przeciwko Barcelonie – przekonał się w tym sezonie Arsenal i Szachtar. Jednak teraz czeka nas powrót do ligi, w której Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad, a Real Madryt z Realem Zaragozą.

Real Madryt – FC Barcelona 0:2