31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.9godz.53min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal i Iniesta powołani na mecz z Madrytem

Obrazek

Na Camp Nou odbył się przedostatni trening przed jutrzejszym meczem z Realem Madryt. Wraz z grupą trenowali Eric Abidal i Andrés Iniesta, co więcej – obaj zostali powołani do składu z Madrytem. Obecność Francuza nawet na ławce rezerwowych może mieć wielkie znaczenie.

17 marca, 46 dni temu, Eric Abidal przeszedł operację guza wątroby. Prognozy mówiły, że nie zagra już do końca sezonu, jednak sześć tygodniu po operacji, francuski lewy obrońca otrzymał zezwolenie na grę i powrócił do treningów wraz z kolegami z drużyny. Pozwolenie na grę otrzmał także Andrés Iniesta, którego zabrakło w pierwszym meczu na Santiago Bernabéu. Obaj zawodnicy zostali powołani na wtorkowe spotkanie.

Owacja dla Abidala

W początkowej fazie treningu, którego pierwsze 15 minut było otwarte dla mediów, sztab szkoleniowy i zawodnicy oddali owacje na stojąco Ericowi Abidalowi, który przeszedł pomyślnie operację usunięcia guza wątroby i został już wypisany ze szpitala. Jest jednym z 20 zawodników powołanych na mecz, a jego obecność będzie miała niebagatelne znaczenie, nawet jeśli miałby zasiąść tylko na ławce rezerwowych.

20 powołanych, 14 wychowanków

Powołanie na mecz dostał także Andrés Iniesta, który przezwyciężył już dyskomfort w prawej nodze. 16 powołanych zawodników to gracze pierwszego zespołu, a dodatkowo Guardola powołał czterech graczy Barç B. Miejsce Pinto, który dostał czerwoną kartkę w meczu z Madrytem, zajmie Oier. Innymi zawodnikami Barçy B są Bartra, Thiago i Sergi Roberto.

Pełna lista powołanych zawodników: Valdés, Oier, Abidal, Puyol, Alves, Piqué, Mascherano, Bartra, Fontàs, Busquets, Sergi Roberto, Thiago, Iniesta, Xavi, Keita, Pedro, Messi, Afellay, Villa i Jeffren.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/05/abidal-i-iniesta-powoani-na-mecz-z-madrytem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.