21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.1min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça w centrum uwagi!

Obrazek

Nadchodzący finał na Wembley i sukcesy w obecnym sezonie umiejscowiły klub w centrum zainteresowania prasy, TV i radia, a w ten poniedziałek zapełniły się wszystkie miejsca podczas Dnia Otwartego dla Mediów zorganizowanego przez UEFA na Camp Nou.

Dzień Otwarty dla Mediów jest organizowany co roku na stadionie każdego z finalistów i w poniedziałek dziennikarze gościli w Barcelonie, skąd następnego dnia przeniosą się do Manchesteru.

Ponad 250 dziennikarzy

Tak samo jak lokalne media, także duże międzynarodowe agencje wysłały swoich przedstawicieli (AP, AFP, Reuters i Xinhua), wraz z wiodącymi kanałami telewizyjnymi, takimi jak BBC, CNN, ESPN, Fox Sports, Fuji TV, Canal + França, Al Jazeera, czy też ITV Sport. Naturalnie brytyjska prasa przejawiała wzmożone zainteresowanie, dziennikarze ‘The Guardian’, ‘The Times’, ‘Daily Mail’, ‘Daily Express’ i ‘The Independent’ pojawili się wśród reporterów największych gazet z kontynentu – ‘L’Équipe’, ‘La Gazzetta dello Sport’ i ‘France Football’.

‘The Economist’ i model Barçy

Klub przyjął dziennikarzy także w poprzedni weekend. Londyński magazyn „The Economist” opublikował artykuł pod tytułem „Katalońscy Królowie”, który chwalił styl zarządzania klubu, porównując go (na korzyść Barcelony) z innymi modelami – Arsenalu, czy Realu Madryt, podkreślając ważność relacji klubu z jego socios.

‘New York Times’ docenia Messiego

Pojawiły się także pochwały dla klubu, które przywędrowały zza Atlantyku. New York Times zadedykował swój artykuł Leo Messiemu, którego nazwał „jednym z najwspanialszych na świecie” i którego gol przeciwko Realowi w spotkaniu półfinałowym LM został opisany przez Jerégo Longmana jako: „mistrzowską pracę przyspieszenia, siły, balansu, zwinności, wizji i wirtuozerii”. Artykuł porusza kwestię tego, czy Messi, niespełna dwudziestoczteroletni gracz, może być rozważany jako najlepszy zawodnik w historii piłki nożnej.

Źródło: fcbarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/05/barca-w-centrum-uwagi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.