2dn.12godz.28min.

Ostatni krok po mistrzostwo: Levante – Barcelona

Obrazek

Dziś FC Barcelona wykona swój ostatni krok w kierunku zdobycia trzeciego z rzędu tytułu Mistrza Hiszpanii. Wieczorem podopieczni Pepa Guardioli udadzą się na stadion Levante aby tam zagrać mecz, który może ostatecznie przypieczętować ich sukces w La Liga. A do tego żeby stać się po raz 21. w historii najlepszą drużyną ligi hiszpańskiej, Duma Katalonii potrzebuje zaledwie jednego punktu.

W ostatnim meczu ligowym FC Barcelona pokonała Espanyol w derbach Katalonii 2:0 po golach Andrésa Iniesty i Gerarda Piqué i utrzymała swoją przewagę nad Realem Madryt. Jeśli Katalończycy choćby zremisują z Levante – mogą być już pewni tytułu. Jednak Levante tanio skóry nie sprzeda. Mimo, że podopieczni Luisa Garcii zajmują dzisiąte miejsce w lidze, to muszą nadal walczyć o utrzymanie, gdyż granica jest bardzo cienka. Levante od strefy spadkowej dzielą zaledwie cztery punkty, co wyraźnie pokazuje nasza tabela. A do spadku zawodnicy z Walencji przybliżyli się w ostatni weekend przegrywając 3-2 z Bilbao. Gole dla drużyny z Kraju Basków zdobyli Toquero, Lopez i Llorente, a dopiero w 77. minucie odpowiedział Stuani, a pięć minut przed końcem spotkania drugą bramkę dla Levante zdobył Nano.

Warto przypomnieć, że sześć lat temu byliśmy świadkami niemal identycznej sytuacji. Wtedy Barça Franka Rijkaarda z takimi zawodnikami jak Ronaldinho i Eto”o w składzie mogła zapewnić sobie tytuł mistrzowski remisem. Gola zdobył właśnie Kameruńczyk po dośrodkowaniu Xaviego z rzutu rożnego, a była to bramka dająca remis i siedemnasty tytuł mistrzostwski Blaugranie. Dziś Barcelona ma szansę na dwudzieste pierwsze mistrzostwo Hiszpanii i nikt nie wyobraża sobie aby tę okazję mogła zmarnować.

W ostatnim spotkaniu Barçy i Levante górą byli podopieczni Pepa Guardioli, którzy wygrali 2-1 po dwóch golach Pedro i jednym trafieniu Stuaniego dla Levante. Ponadto w tamtym meczu Xavi rozegrał swoje 549. oficjalne spotkanie w barwach Blaugrana zrównując się z legendarnym Miguelim. Katalońska TV3 opublikowała godzinny film Xavi 550 z okazji kolejnego meczu Xaviego dla FC Barcelony. Gospodarze zagrają dziś w osłabieniu – wystąpić nie będą mogli Juanlu, Sergio i Asiera del Horno, za to Luis García będzi mógł liczyć na Rubena. Z kolei w FC Barcelonie nie wystąpią Carles Puyol i Adriano, za to zagrać będą mogli Bojan i Maxwell, a na trochę więcej minut będzie mógł także liczyć Eric Abidal.

-10 Różnica bramek 72
Levante UD – Racing Santander 3:1 Najwyższe zwycięstwo u siebie FC Barcelona – Sevilla FC 5:0
Levante UD – Sevilla FC 1:4 Największa porażka u siebie FC Barcelona – Hércules CF 0:2
Almería – Levante UD 0:1 Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe Almería – FC Barcelona 0:8
Getafe CF – Levante UD 4:1 Największa porażka na wyjeździe Real Sociedad – FC Barcelona 2:1

Ostatni mecz: Barcelona – Levante 2:1

Gol Samuela Eto”o w meczu Levante – Barcelona (2004/2005)

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/05/ostatni-krok-po-mistrzostwo-levante-barcelona/