Zarząd

Zarząd

Sandro Rosell i Felliu (od 2010)

Sandro Rosell objął funkcję Prezydenta Klubu 1 lipca 2010 roku po wygranych wyborach (13 czerwca), w których zmiażdżył konkurentów zdobywając 61,35% głosów. Swoje głosy oddało 57 088 socios.

Będąc związanym ze sportem od wielu lat, Rosell przejmuje stery w FC Barcelonie od Joana Laporty z rozległą wiedzą na temat funkcjonowania Klubu i świata piłki nożnej. Magisterskie Studia Menedżerskie ukończył na uczelni ESADE i pracował w sektorze marketingu oraz piłki nożnej. Jest jednym z założycieli firmy Bonus Sports Marketing, a poprzednio pracował w Dziale Marketingu w Nike, przed Olimpiadą w 1992 roku w Barcelonie. Jest synem Jaume Rosella, który był dyrektorem generalny FC Barcelony z kadencji prezydenta Augustíego Montala.

Odkąd stał się członkiem Klubu 4 października 1970 roku, Rosell zawsze łączony był z Barçą i futbolem. Podobnie jak Pep Guardiola, tak i Rosell w młodości podawał piłki na Camp Nou. Prezydent grał regularnie w Penya Barcelonista de Collblanc i występował też w barwach l”Hospitalet w Segunda B.

Rosell pracował w Barçy za kadencji Joana Laporty, który wygrał wybory w 2003 roku, a jego sloganem był „Primer el Barça” (Najpierw Barça) i odegrał wielką rolę w sprowadzeniu do Klubu Ronaldinho. Jako wiceprezydent odpowidzialny za Wydział Sportowy zajmował się sprawami dotyczącymi sportu oraz sprawami socjalnymi. 2 czerwca 2005 roku Rosell wycofał się z zarządu z powodu różnicy zdań z jego członkami.

Pięć lat później został wybrany na prezydenta FC Barcelony, po tym jak przez dwa lata zbierał opinie fanów i zapoznawał się z ich oczekiwaniami. Podaczas kampanii wyborczej jego hasłem było: „Tots som el Barça” (Wszyscy jesteśmy Barçą). Sandro Rosell chce ziścić marzenia swojego ojca i poprowadzić FC Barcelonę do kolejnych sukcesów w Hiszpanii i na świecie.

 

 

 

Zarząd FC Barcelony

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB