5dn.15godz.33min.

Hiszpania U-21 Mistrzem Europy, Thiago strzela

Obrazek

Reprezentacja Hiszpanii U-21 wygrała Mistrzostwa Europy w Danii pokonując w finale Szwajcarię 0-2. Gola dla la Rojita zdobył Thiago Alcántara z rzutu wolnego.

Trwa w najlepsze światowa dominacja hiszpańskiego futbolu. Po tym jak la Furia Roja wygrała Mistrzostwa Europy i Mundial, przyszedł czas na la Rojitę – reprezentacja Hiszpanii U-21 zdobyła wczoraj Puchar Europy wygrywając w finale ze Szwajcarią.

Pierwsza bramka w meczu padła w 41. minucie kiedy to Ander Herrera wywalczył miejsce między dwoma obrońcami i wykończył strzałem głową dośrodkowanie Didaca Vili. Drugą bramkę zdobył na osiem minut przed końcem zawodnik FC Barcelony, Thiago Alcántara. Młody Katalończyk popisał się fantastycznym strzałem z rzutu wolnego i pokonał szwajcarskiego bramkarza z odległości 40 metrów.

Pierwsze okazje Hiszpanie zaczęli stwarzać sobie już w trzeciej minucie. Jednak mimo nerwowego początku Szwajcarzy odżyli i zaczęli atakować Hiszpanów. Ale Hiszpanie obudzili się w 36. minucie kiedy Juan Mata podał do Thiago, a ten oddał strzał z 25 metrów i pomylił się zaledwie o kilka centymetrów.

Zwycięzcy grupy B podkręcali tempo aż w końcu zdobyli pierwszego gola. Didac Vila pędził lewym skrzydłem i posłał dośrodkowanie w pole karne, a znajdujący się w nim Ander Herrera bardzo silnym strzałem głową pokonał bramkarza.

Po przerwie Szwajcarzy chcieli wyrównać wynik i powrócić do walki o złoto, a szanse na to mieli Emeghara, Shaqiri i Kasami. Jednak Hiszpanie nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa, a gola z rzutu wolnego zdobył Thiago, który oddał fantastyczny 40-metrowy strzał.

Hiszpania U-21 zdobyła wczoraj swoje trzecie Mistrzostwo Europy. Wcześniej uczyniła to w 1986 oraz 1998 roku.

Źródło: Sport.es/Goal.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/06/hiszpania-u-21-mistrzem-europy-thiago-strzela/