21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.12godz.14min.
11.73 X3.80 24.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

La Masía zamknięta na zawsze

Obrazek

La Masía, budynek stojący w cieniu Camp Nou, w którym mieszkało wielu młodych zawodników FC Barcelony podczas gry w zespołach młodzieżowych – zostanie na stałe zamknięty. Po ukończeniu budowy nowych budynków dla graczy młodzieżowych w Sant Joan Despi, części Ciutat Esportiva, ostatniej nocy klub zorganizował uroczystego grilla w La Masíi z okazji zakończenia sezonu i symbolicznego początku nowej ery.

Artykuł o zamknięciu La Masíi opublikowało El Mundo Deportivo.

Ostatni akt najbardziej wspaniałego roku, przed przenosinami do Sant Joan Despi, to tradycyjny uroczysty grill organizowany na zakończenie sezonu dla graczy poziomu młodzieżowego.

Przyszłość Barçy może być odnaleziona w La Masíi, dzięki scoutom, nauczycielom i trenerom, dzięki systemowi pozwalającemu na rozwijanie indywidualnych talentów i stylu gry unikalnego na całym świecie, dzięki budynkowi, w którym swoje młode lata spędzają zapewne przyszłe gwiazdy FC Barcelony, a który został zamknięty w ostatnim akcie wypełnionym symbolizmem i duchem Barçy.

Grill, który organizowany jest corocznie na zakończenie sezonu odbył się w ogrodach La Masíi, w obecności prezydenta Sandro Rosella, który wygłosił długą i dogłębną mowę, w której powiedział o wielkiej odpowiedzialności, jaka spoczywa na nim za utrzymania wspaniałości Barçy i przypomniał młodym słuchaczom, że największym oczekiwanym efektem ich szkolenia jest przywdzianie pewnego dnia koszulki pierwszego zespołu FC Barcelony.

„To był wspaniały sezon, niemożliwym będzie go poprawić. To dowód na to, że Barça chce najlepszych zawodników, ale my także chcemy najlepszych ludzi, musicie być bardzo pokorni i docenić, że możliwość byca częścią Barçy to przywilej.”

Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 20:00, a zarząd reprezentowali wiceprezydent Josep Maria Bartomeu i dyrektor ds. sekcji młodzieżowych Jordi Mestre, a także oczywiście prezydent Sandro Rosell. Oprócz nich obecni byli też inni członkowie zarządu: Jordi Cardoner, Eduard Coll, Jordi Moix i Jordi Monés. Przewodniczący Penyi, Pau Vilanova i doradca ds. kultury Josep Maria Prat także byli obecni.

Cała sekcja piłkarska zjadła posiłek w La Masía, a pierwszy zespół reprezentowali Andoni Zubizarreta i Tito Vilanova, którym towarzyszyli Guillermo Amor, Carles Folguera – dyrektor La Masíi, która od przyszłego sezonu zostanie zamieniona na budynek w Sant Joan Despi, a także wielu trenerów i reprezentantów innych sekcji sportowych FC Barcelony.

Oficjalna strona internetowa FC Barcelony także napisała o tym wydarzeniu:

Zawodnicy, trenerzy, asystenci, menedżerowie i wszyscy inni zaangażowani w rozwój sekcji młodzieżowej FC Barcelony wzięli udział w grillu, który corocznie odbywa się na zakończenie sezonu dla zawodników z młodszych drużyn Barçy.

W przyszłym sezonie podobne wydarzenie odbędzie się w nowej La Masíi, w Ciutat Esportiva Joan Gamper.

W pełnej emocji przemowie Sandro Rosella obecni mogli usłyszeć, że jest to „ostatni akt tej La Masíi„.

Można było doznać różnych odczuć w związku z tym wydarzeniem: „Z jednej strony jestem smutny, ponieważ w przyszłym roku nie będziemy w miejscu, które dało nam tak wiele, w którym zaczynało tak wielu zawodników, ale z drugiej strony nowa La Masía będzia bardziej nowoczesna i funkcjonalna, ta zmiana będzie dobra dla wszystkich”.

Rosell wyraził też podziw dla tak wielu sukcesów osiągniętych w tym sezonie przez różne drużyny FC Barcelony: „Na każdym szczeblu, będzie to bardzo trudne do poprawienia. Nie tylko w przypadku piłkarzy i sekcji profesjonalnych, które wygrały prawie wszystko, wy też mieliście wiele sukcesów”.

Podczas tej uroczystości nastąpiło także pożegnanie Francisa Pérezam drugiego trenera Alevín C, a także osób odpowiedzialnych za FCB Escola – Carlos Bueno i Albert Benaiges, którzy opuszczają klub i podejmą nowe profesjonalne wyzwania.

Nowa La Masía:

 

Źródło: TotalBarça.com/MundoDeportivo.es/FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/06/la-masia-zamknita-na-zawsze/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.