21.06.2024, g. 02:00
Copa America 2021
Argentyna vs Kanada
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.5min.
11.28 X5.50 210.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Milla: Thiago jest bardziej jak Xavi niż Iniesta

Obrazek

Luis Milla nie ma wątpliwości: miejsce Thiago jest w Barçy. Pomocnik Barcelony był jednym z tych, którzy wznieśli w miniony weekend puchar Mistrza Europy U-21, a Milla w ciepłych słowach wypowiada się o Thiago.

Luis Milla, trener reprezentacji Hiszpanii U-21 twierdzi, że w Thiago Barcelona ma następcę wielkiego Xaviego Hernándeza i wierzy, że w przyszłości to właśnie Thiago będzie stanowił o sile zespołu. Milla podziela też zdanie Víctora Valdésa i twierdzi, że Thiago i Cesc dobrze się uzupełniają.

„Thiago i Cesc są zgodni, Barcelona weźmie udział w walce na trzech frontach i potrzebuje więcej możliwości ataku, a dodatkowo obaj mają „profil culé””, powiedział Milla w wypowiedzi dla Yahoo Eurosport.

Według niego styl gry Thiago jest bardziej podobny „do Xaviego niż do Iniesty” po tym jak obserwował poczynania młodego rozgrywającego. „To młody chłopak, który musi kontynuować to co robi. Ma warunki, które odpowiadają profilowi Barçy, to dobry chłopak z mentalnością zwycięzcy. Ma 19 lat, musi zacząć się pokazywać i odgrywać ważną rolę”, dodał.

Bojan

W odpowiedzi na pytanie o to dlaczego Bojan w turnieju był tylko rezerwowym, trener powiedział: „Był dobrym piłkarzem w naszym składzie, ale wciąż był rozproszony z powodu tylu wypowiedzi o jego przyszłości. To trochę wytrąciło go z rytmu i dlatego zagrał mniej”.

Busquets

Luis Milla potwierdził w kolejnym wywiadzie dla Catalunya Radio, że Sergio Busquets nie będzie uczestniczył w kwalifikacjach reprezentacji Hiszpanii U-21 do Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Trener powiedział, że zawodnik powinien skupić się bardziej na „pierwszej drużynie reprezentacji i nadchodzących Mistrzostwach Europy”, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.

Źródło: TotalBarça.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/06/milla-thiago-jest-bardziej-jak-xavi-ni-iniesta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.