31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.15godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Villa: „Jest tu większa presja niż się spodziewałem”

Obrazek

Napastnik FC Barcelony, David Villa, właśnie zakończył pierwszy sezon w barwach FC Barcelony i udzielił wypowiedzi dla El Pais na temat swoich odczuć. Przyznał, że presja dobrych występów w Lidze Mistrzów jest jeszcze większa niż się spodziewał.

Villa dołączył do Barcelony latem 2010 roku i w 34 występach w La Liga zdobył 18 bramek. Przez dużą część sezonu Asturyjczyk cierpniał na niemoc strzelecką i przez długi czas nie potrafił pokonać bramkarza rywali, a jak sam mówi, nie było to dla niego łatwe w pierwszym sezonie gry dla Barcelony.

„Jest o wiele większa presja wyniku niż spodziewałem się tego na początku kiedy podpisywałem kontrakt z klubem. Zaadaptować się do tej drużyny było dla mnie naprawdę wielkim wyzwaniem. Musiałem grać inaczej niż dotychczas, ale jestem zadowolony z tego jak wszystko się potoczyło”, powiedział Villa.

Zawodnik reprezentacji Hiszpanii wyraził także podziw dla Pepa Guardioli i przyznał, że wiele nauczył się od klubowego kolegi Pedro: „Pamiętam jak kiedyś przeczytałem wypowiedź Daniego Alvesa, który powiedział, że wyskoczyłby przez okno jeśli Guardiola by mu to kazał. I to mówi wszystko. To trener, który doskonale wie czego potrzebuje zawodnik i sprawia, że to otrzymuje”.

„Nauczyłem się wiele po prostu obserwując grę Pedro. Jest dla mnie przykładem do naśladowania na boisku”, dodał.

Źródło: Goal.com

mainXX:/2011/06/villa-qjest-tu-wiksza-presja-ni-si-spodziewaemq/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.