3dn.12godz.15min.

Gole, karne i finał! Barça – Internacional 2:2

Obrazek

FC Barcelona awansowała do finału Audi Cup po niezwykle dramatycznym spotkaniu z Internacionalem Porto Alegre. Regulaminowe 90 minut zakończyło się remisem 2-2, a o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, z których zwycięsko wyszli Mistrzowie Europy wygrywając 4-2. Pierwszą bramkę dla FC Barcelony w nowym sezonie zdobył Thiago Alcántara po świetnie rozegranym rzucie wolnym wykonanym przez Andrésa Iniestę. Drugiego gola dla Barçy dołożył Jonathan dos Santos, zaś bramki dla Internacionalu zdobyli Nei oraz Damiao.

Na meczu obecnych było czterech byłych zawodników każdej drużyny biorącej udział w Audi Cup: Zubizarreta (Barcelona), Papin (Milan), Breitner (Bayern) oraz Fernando (Internacional). Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy ku pamięci ofiar ataku przeprowadzonego w Norwegii minionego weekendu.

Mecz rozpoczęli Brazylijczycy, ale to Barça zaczęła atakować. Już w 2. minucie Thiago próbował znaleźć lukę w obronie Internacionalu i podać do Cuenki, jednak podanie nie trafiło do adresata. Chwilę później znów ci dwaj zawodnicy próbowali przeprowadzić swoją akcję. W 3. minucie atakować próbowali zawodnicy Internacionalu, jednak Leandro Damiao znalazł się na pozycji spalonej po podaniu D”Alessandro. W 5. minucie pierwszy rzut rożny – Maxwell wybił piłkę poza linię końcową. W 7. minucie Elton znalazł się w polu karnym w wyśmienitej sytuacji, ale Valdés na szczęście go zablokował. Na początku spotkania dominuje Barcelona, jednak musi uważać na ataki przeprowadzane przez rywala. W 13. minucie spotkania Bolatti fauluje Isaaka Cuenkę, sędzia odgwizduje rzut wolny w odległości 25 metrów od bramki Muriela. Stały fragment gry wykonuje Andrés Iniesta. To co wydarzyło się po dotknięciu piłki przez Katalończyka najlepiej zobaczyć na wideo. Andrés rozegrał krótko do Sergio Busquetsa, a ten szybko odegrał piłkę do Thiago, który znajdował się całkowicie niepilniowany w polu karnym i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza, 1-0 dla Barçy! W 16. minucie szansa na kolejną bramkę – Afellay uderza w poprzeczkę! W odpowiedzi Andrezinho chce posłać zabójcze podanie, jednak nie dopuszczają do tego defensorzy Blaugrany. 19. minuta i nowa akcja napastnika Internacionalu: Andrezinho podaje do Damiao, ale ten jest na spalonym. W 22. minucie Afellay znów próbuje zaskoczyć Muriela, jednak bramkarz wykazuje się dużą czujnością. W 23. minucie arbiter odgwizduje rzut wolny na korzyść Internacionalu z dosyć niebezpiecznej odległości. Do piłki podchodzi D”Alessandro i posyła ją wysoko w trybuny. W 26. minucie ponownie strzela Ibi, jednak ponownie Muriel ratuje swój zespół przed stratą kolejnej bramki. Barça przeprowadza kolejne akcje pod bramką rywala, a z trybyn rozlegają się dla niej oklaski, mija pół godziny gry. Do końca pierwszej połowy Barcelona atakowała niemal bez przerwy, a bardzo aktywny był Ibrahim Afellay. Z kolei w ekipie Internacionalu największe zagrożenie stanowili Andrezinho i Damiao. Wartą odnotowania jest też żółta kartka, jaką otrzymał Sergio Busquets w 44. minucie za przytrzymywanie Andrezinho.

Pep Guardiola dokonał w przerwie siedmiu zmian. Z boiska zeszli Valdés, Riverola, Maxwell, Iniesta Afellay, Jonathan Soriano i Cuenca, a zastąpili ich Pinto, Balliu, Abidal, Jonathan dos Santos, Villa, Pedro i Jeffren. W drużynie rywali nastąpiła tylko jednak zmiana: Ricardo Goulart zmienia Eltona. Od mocnego uderzenia drugą połowę zaczęli piłkarze Internacionalu, dwie okazje do zdobycia bramki miał Damiao, jednak piłka nie trafiła w bramkę. W 51. minucie Jeffren próbuje swoich sił, jednak Muriel wybija na rzut rożny piłkę po jego strzale. Dwie minuty później Thiago podaje do Villi, jednak ten znajduje się na pozycji spalonej – słuszna decyzja sędziego. W 55. minucie długie podanie w pole karne dostał Damiao, Pinto źle przyjął tę piłkę skutkiem czego powędrowała ona do nóg Nei, który posłał piłkę prosto do bramki ku rozpaczy bezradnego Balliu. W 58. minucie kolejna zmiana w szeregach Blaugrany: schodzą Busquets i Thiago, a za nich wchodzą Armando i Carmona. W 61. minucie po kombinacyjnej akcji Pedro i Balliu piłka wędruje do Villi, który oddał strzał, jednak Muriel obronił bez problemów. Chwilę później Carmona podaje do Jonathana dos Santosa, który strzela idealnie i trafia w światło bramki, Barça znów prowadzi! Po tej bramce Pep Guardiola postanowił wprowdzić kolejne zmiany w składzie. Oriol Rosell i Espinosa zastępują Fontása i Keitę. W 6784. minucie Eric Abidal ratuje honor Pinto – po bardzo złym, wręcz nieodpowiedzialnym, wyjściu z bramki. minucie Tinga ogląda żółtą kartkę po zagraniu na Jeffrenie. Po chwili następują dwie zmiany w drużynie Internacionalu: Mathias i Gladosin wchodzą za Bolattiego i Tingę. W 72. mincie Pedro próbował wyprowadzić atak na prawym skrzydle, jednak nie udało mu się pokonać dwóch rywali, którzy stanęli na jego drodze. Ricardo Goulart w odpowiedzi spróbował strzału z dystansu, jednak strzelił bardzo niecelnie i bardzo wysoko. W 79. minucie Villa oddaje kolejny strzał na bramkę Muriela, jednak i tym razem nie udaje mu się zdobyć gola. Chwilę potem Leandro Damiao ogrywa Abidala i oddaje strzał na bramkę, jednak broni Pinto. W odpowiedzi strzela Pedro, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 84. minucie Eric Abidal ratuje honor Pinto – po bardzo złym, wręcz nieodpowiedzialnym, wyjściu z bramki piłkę dostaje Leandro Damiao i możemy mówić o wielkim szczęściu po tym jak Abidal wybił piłkę głową z linii bramkowej po jego strzale. Piłka powędrowała jednak na rzut rożny, który zawodnicy Internacionalu już wykorzystali. Pod koniec ataków próbowali zawodnicy Barcelony – Villa uderzył w słupek, a Pedro ponad bramką po podaniu dos Santosa.

Sędzia zakończył spotkanie i rozpoczęły się rzuty karne, które zawdzięczamy właściwie niefortunnej interwencji Jose Manuela Pinto. Jednak tym razem wyszedł z tego obronną ręką, gdyż do bramki Muriela trafili wszyscy zawodnicy Barcelony oprócz Jeffrena, natomiast zawodnicy Internacionalu zaliczyli dwa nieudane trafienia. Już jutro FC Barcelona zmierzy się w finale ze zwycięzcą meczu Bayern – Milan. Którą drużynę wolelibyście ujrzeć w finale z Barçą?

FC Barcelona – Internacional 2:2 (4:2)

Barcelona: Valdés (Pinto 46″), Maxwell (Abidal 46″), Fontàs (Oriol Rosell 63″), Sergio Busquets (Armando 58″), Keita (Espinosa 63″), Riverola (Balliu 46″), Thiago (Carmona 58″), Iniesta (dos Santos 46″), Cuenca (Jeffren 46″), Jonathan Soriano (Pedro 46″), Afellay (Villa 46″).

Internacional: Muriel, Nei, Bolívar, Rodrigo Moledo, Kléber, Bolatti, Tinga, Elton, Andrezinho, D”Alessandro, Leandro Damião.