29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.8min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Hiszpania z Francją w grupie I.

blank

Dziś odbyło się losowanie grup w eliminacjach piłkarskich Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2014 roku w Brazylii. Aktualni mistrzowie, Hiszpanie, będą grali w grupie I.

Drużyna Vincente del Bosque, zagra w eliminacjach z takimi ekipami jak: Francja, Białoruś, Gruzja i Finlandia. W drużynie Hiszpanii grają m.in. Victor Valdes, Gerard Pique, Carles Puyol, Xavi, David Villa, Sergio Busquets, Pedro, a nie długo może w niej zadebiutować młody pomocnik – Thiago Alcantara.
Hiszpańskim zawodnikom przyjdzie się zmierzyć z Francją, w której być może pojawi się nasz obrońca Eric Abidal. Natomiast Holandia, w której gra Ibrahim Afellay, trafiła do grupy D i zagra z Turcją, Węgrami, Rumunią, Estonią i Andorą. Na mistrzostwach w Brazylii drużyna Hiszpanii będzie broniła tytułu Mistrza Globu, który wywalczyła w 2010 roku w RPA (Hiszpania pokonała 1:0 Holandię po golu Andresa Iniesty).

Narodowa Reprezentacja Polski wylosowała nie najtrudniejszą grupę. Zagramy z Anglią, Czarnogórą, Ukrainą, Mołdawią i San Marino. Najtrudniejszym przeciwnikiem wydaje się być Anglia, z którą dwa razy przegraliśmy (po 2-1) w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2006 roku w Niemczech. Nie można lekceważyć Czarnogóry czy Ukrainy. Z Ukrainą na pewno dobrze wspominamy mecze eliminacyjne do Mundialu w Korei i Japonii za czasów Jerzego Engela, pierwszy mecz na wyjeździe wygraliśmy 3-1, drugi mecz u siebie zremisowaliśmy 1-1. Natomiast zespoły Mołdawii i San Marino są jak najbardziej do ogrania. Pewnie każdy z nas pamięta mecz Polska-San Marino, który wygraliśmy 10-0. Z Mołdawią ostatni raz graliśmy 6 lutego br., mecz towarzyski zakończył się naszym zwycięstwem 1-0 po golu Plizgi.

Bezpośredni awans wywalczą zwycięzcy poszczególnych grup, a osiem najlepszych zespołów spośród tych, które zajmą drugie miejsca w grupach, utworzy cztery pary barażowe. Ich zwycięzcy także awansują do mundialu.

 

Eliminacje rozpoczną się 7 września 2012 roku, a zakończą 15 października rok później. Baraże zaplanowano na 15 i 19 listopada 2013 roku.

 

Europejskie grupy eliminacyjne mistrzostw świata 2014:

grupa A: Chorwacja, Serbia, Belgia, Szkocja, Macedonia, Walia

grupa B: Włochy, Dania, Czechy, Bułgaria, Armenia, Malta

grupa C: Niemcy, Szwecja, Irlandia, Austria, Wyspy Owcze, Kazachstan

grupa D: Holandia, Turcja, Węgry, Rumunia, Estonia, Andora

grupa E: Norwegia, Słowenia, Szwajcaria, Albania, Cypr, Islandia

grupa F: Portugalia, Rosja, Izrael, Irlandia Płn, Azerbejdżan, Luksemburg

grupa G: Grecja, Słowacja, Bośnia i Hercegowina, Litwa, Łotwa, Liechtenstein

grupa H: Anglia, Czarnogóra, Ukraina, Polska, Mołdawia, San Marino

grupa I: Hiszpania, Francja, Białoruś, Gruzja, Finlandia

Źródło:własne

mainXX:/2011/07/hiszpania-z-francj-w-grupie-i/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.