15.06.2024, g. 01:30
WNBA
Minnesota Lynx blank vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.13min.
11.38 X0.00 22.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubi: Alexis wniesie to, czego nie mieliśmy dotąd

Obrazek

Alexis Sánchez ma za sobą pierwsza konferencję prasową jako zawodnik FC Barcelony. Towarzyszył mu Andoni Zubizarreta, który wypowiedział się o wszechstronności nowego zawodnika Barçy.

Na pierwszą konferencję Alexisa udali się dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta oraz wiceprezydent, Josep Maria Bartomeu. Obaj mieli duży wkład w transfer Chilijczyka i wypowiedzieli się o tym jak przydatny może być nowy zawodnik FC Barcelony.

26 milionów plus 11,5 milionów zmiennych

Alexisa Sáncheza mediom przedstawił Josep Maria Bartomeu. Przed wypełnioną po brzegi Salą Paryską, Bartomeu powiedział, że Alexis „był wyraźnym życzeniem sekretarza technicznego” i dodał, że w wyniku osiągniętego porozumienia Barcelona zapłaci „26 milionów plus 11,5 milionów dodatkowych zmiennych”. Wyjaśnił też, że Chilijczyk „odrzucił lepsze finansowo oferty” i dodatkowo „współpracował z nami w celu przejścia do Barçy”.

Więcej opcji w ataku

Andoni Zubizarreta opisał najnowszy nabytek Klubu jako „wszechstronny i potrafiący grać na różnych pozycjach. Doda nam więcej ognia w ataku i trochę agresji” tak samo jak „więcej opcji w ataku”. Zubi ponadto wierzy, że „Alexis wniesie do zespołu to, czego nie mieliśmy do tej pory”.

Udinese, możliwy przyszły rywal w Pucharze Gampera

Podczas prezentacji przypomniano też, że częścią umowy z Udinese było rozegranie przynajmniej jednego meczu w Pucharze Gampera na przestrzeni trzech najbliższych sezonów z włoskim klubem, a oprócz tego także jednego spotkania towarzyskiego.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/07/zubi-alexis-wniesie-to-czego-nie-mielimy-dotd/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.