31.12.2022, g. 01:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Espanyol
Do meczu pozostało:
20dn.13godz.55min.
11.22 X6.60 211.00 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piqué: Jestem coraz bardziej dumny z Barçy

Obrazek

Po porozumieniu podpisanym przez Fundación Pies Descalzos, Gerard Piqué udzielił wywiadu dla Barça TV, w którym mówił o filozofii klubu i wartościach piłkarskich, jakie zapewnia Barça.

Gerard Piqué powiedział, że porozumienie zawarte pomiędzy Fundació FC Barcelona a Fundación Pies Descalzos to kolejny krok ku pokazaniu światu, że Barça interesuje się również wartościami niezwiązanymi z piłką nożną. Piqué uważa, że solidarność między zawodnikami, gra jako zespół i szacunek zasad gry to część życia Barçy na boisku i poza nim.

Co dzisiaj oznacza dla ciebie? [podpisanie porozumienia między fundacjami – red.]

„To wielki dzień. Uważam, że zrobiliśmy coś dobrego dla dzieci i musimy czuć się dumni z tego powodu.”

Co oznacza dla ciebie współpraca z Fundación Pies Descalzos?

„Zawsze staramy się pomagać dziecom przez sport, przez piłkę nożną, myślę, że musimy podać im pomocną dłoń i teraz jest to możliwe za pośrednictwem Fundació FC Barcelona i Fundación Pies Descalzos. Przychodzenie tutaj, pomaganie, spędzanie odrobiny czasu z tymi dziećmi, jestem pewny, że czują się lepiej.”

Czego nauczył cię futbol?

„Dał mi wiele. Odkąd byłem mały i grałem w zespole, potrzebowałem obserwować wiele różnych wartości i wiedzieć, że są zasady gry, ale także solidarność z kolegami z drużyny, bycie zespołem… I promowanie tego. Uważam, że sport i piłka nożna dają wiele.”

Podczas tegorocznego tournee poznałeś ważne osobistości, takie jak Bill Gates czy Kobe Bryant. Wszystkie te spotkania pokazują jaki właśnie teraz jest klub.

„Tak, dzięki sekcji piłkarskiej i innym sekcjom sportowym zdobyliśmy wiele tytułów. Barça zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, nawet tutaj w Stanach Zjednoczonych, gdzie wszystko to wydaje się trudniejsze, ponieważ piłka nożna nie jest tak popularna jak futbol amerykański. Jednak wygląda na to, że udaje nam się to zmieniać, a Barça jest liderem jak robić to w prawidłowy sposób.”

Czy z Barçą angażującą się w projekty jak ten czujesz się jeszcze bardziej dumny z tego herbu, z tej koszulki?

„Kibicowałem Barçy odkąd byłem dzieckiem i zawsze byłem dumny z mojego klubu, ale teraz czuję się jeszcze bardziej dumny i nie tylko dzięki temu co pokazujemy na boisku. Teraz jest tak nie tylko dlatego, że gramy dobrze, ale dlatego, że zachowujemy się perfekcyjnie poza boiskiem i, odchodząc od Klubu, z powodu siły i tego, że staramy się pomagać innym.”

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.