3dn.11godz.17min.

Pogrom Realu Madryt

blank

Real Madryt przebywa tym razem w Chinach. Dziś rozegrał kolejny sparing, rywalem Królewskich był chiński Guangzhou Evergrande. Mecz zakończył się zwycięstwem 7-1 dla gości!

Jose Mourinho wystawił praktycznie optymalny skład, dopiero w drugiej połowie na boisku pojawili się zmiennicy. Pierwsze bramka padła bardzo szybko, bo już w 7 minucie. Z lewego skrzydła na głowę Khediry idealnie wrzucił Benzema, a ten wpakował piłkę do siatki (to pierwszy gol Niemca w barwach Realu Madryt!). Przez kolejne minuty mecz był spokojny, bez prawie żadnych szybkich akcji. Podopieczni Mourinho w ten sposób uśpili rywala i w 30 minucie strzelili drugą bramkę. W środku pola ładną akcję przeprowadził Özil, zagrał na jeden kontakt z Khedirą, po czym z zimną krwią wykończył sytuację sam na sam. Po 9 minutach było już 3:0 dla Gości. Swojego piątego gola w okresie przygotowawczym zdobył Benzema. Druga połowa zaczęła się podobnie, jak pierwsza. Atakowali piłkarze z Madrytu i już w 48 minucie padł pierwszy gol drugiej połowy. Karim Benzema wykończył doskonałe dośrodkowanie Marcelo. Kolejny gol padł w 54 minucie. Strzelcem gola – Cristiano Ronaldo, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza strzałem piętą. Po 60 minutach gry na murawie pojawiło się ośmiu nowych zawodników. Rezerwowi nie popisali się już taką skutecznością. W 71 minucie było już 6:0 dla Królewskich, bramkę zdobył zaledwie 18 letni Jese, po asyście Di Marii. Ostatniego gola dla Królewskich, po indywidualnej akcji,  strzelił Argentyńczyk Angel Di Maria. Chwilę przed zakończeniem meczu gospodarze zdołali strzelić honorowego gola. Rezerwowego bramkarza Realu, Adana, pokonał Yihu.

Skrót meczu oraz bramki można obejrzeć tutaj.

Guangzhou Evergrande – Real Madryt 1:7 (0:3)
0:1 Khedira 7″