Pokolenie 1987

Pokolenie 1987

Cesc, Piqué, Messi, Pedro i Alexis urodzili się w 1987 roku. Pierwsi trzej byli niegdyś członkami najlepszej w historii Barçy drużyny juniorskiej – i nie ma tutaj chyba niczego zdumiewającego.

Pokolenie 1987 zostało przeznaczone do tego aby zapisać się na jednych z najlepszych stron w historii FC Barcelony. Wszyscy ci zawodnicy przyszli na świat 24 lata temu i grają obecnie pod wodza Pepa Guardioli.

Cesc, Piqué i Messi w 2001 roku w zespole Cadete

Przybycie Ceska Fàbregasa oznacza powrót do zespołu magicznego trio, które występowało w zespole młodzieżowym do lat czternastu w 2001 roku. Cesc, Piqué i Messi pokazywali już przebłyski swoich talentów, które wkrótce miały wzrosnąć jeszcze bardziej, ale z pewnością nie przypuszczali, że wszystko może potoczyć się dla nich tak wspaniale.

Trzecia bramka w ostatnim meczu z Realem Madryt była właśnie owocem gier rozgrywanych niegdyś na Miniestadi. Cesc podał piłkę do Messiego, a ten zdobył bramkę po dwójkowej akcji z Adriano po wspaniałym odegraniu piłki przez Brazylijczyka.

To było jak wielki powrót do przeszłości, o który wspomniał Cesc w wywiadzie dla Barça TV: „Rozegraliśmy kilka dobrych rozgrywek grając w jednej drużynie i byliśmy naprawdę blisko. To były najlepsze lata mojego życia. Ale wracając do pytania, nie rozmawialiśmy o tym. Nie uważam, żeby wtedy któryś z naszej trójki wyobrażał sobie zagranie kiedyś dla pierwszej drużyny”.

Pedro i Alexis kompletują kwintet 1987

Cesc, Piqué i Messi grali w drużynie młodzieżowej FC Barcelony, ale inni zawodnicy urodzeni w 1987 roku, Pedro i Alexis, grali w tym czasie gdzie indziej. Pedro nie dostał szansy aby grać wtedy w jednym zespole z wymienioną trójką, jednak był jednym z najbardziej wyróżniających się młodych zawodników.

Alexis Sánchez pokazał podczas debiutu na Bernabéu, że jego umiejętności stoją na wysokim poziomie, a jego transfer to wielki sukces dla zespołu z Camp Nou i teraz Chilijczyk jest częścią pokolenia zawodników z rocznika 1987, którzy razem tworzą historię.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB