Porozumienie z Fundación Pies Descalzos

Obrazek

W poniedziałkową noc w Miami Fundació FC Barcelona i Fundación Pies Descalzos zaprezentowały ich łączony projekt „Futbol na rzecz rozwoju młodzieży i zdrowego stylu życia”.

Projekt wystartował oficjalnie w Newman Alumni Center na Uniwersytecie w Miami w obecności Shakiry oraz piłkarzy FC Barcelony: Piqué, Puyola, Busquetsa i Afellaya.

Projekty w Kolumbii i USA

Porozumienie o współpracy pomiędzy obiema fundacjami zostało podpisane 17 lutego i zawiera zapis o wybudowaniu centrów sportowych i rekreacyjnych w Kartagenie, Kolumbii i Miami. Celem jest działanie na rzecz najbardziej bezbronnych dzieci w Kolumbii i społeczności hiszpańskich w Stanach Zjednoczonych, które podlegają wysokiemu ryzyku wykluczenia społecznego.

Biedota dotykająca dzieci

Projekt obejmuje 28 441 dzieci mieszkających w North Point, spośród których 4 409 żyje poniżej granicy ubóstwa, a 46% tych dzieci ma korzenie kubańskie, 22% kolumbijskie, 12% pochodzi z Nikaragui, 8% z Wenezueli, a 12% z innych krajów.

Projekt

Projekt będzie rozwijany przez Greater Miami YMCA z North Point Centre w Dade County, gdzie znajdują się cenne zasoby edukacyjne i gdzie YMCA otworzyło swoje centrum dwa miesiące temu.

Projekt zapewni środki na przekształcenie centrum w hale sportowe aby móc zrealizować projekt edukacji i rozwoju poprzez futbol. Projekt będzie realizowany we współpracy z US Soccer Foundation i Greater Miami YMCA. Podstawowymi wartościami, nad którym będzie pracowała młodzież są fair play, praca zespołowa, wygrywanie z pokorą i przegrywanie z godnością i szacunkiem dla zasad gry.

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB