1dn.9godz.45min.

Przed meczem FC Barcelona – Chivas Guadalajara

Obrazek

Nadszedł czas na kolejne spotkanie przygotowujące FC Barcelonę do nowego sezonu. Dzisiejszym rywalem Dumy Katalonii będzie meksykański Chivas Guadalajara. Obie drużyny mierzyły się już wcześniej w presezonowych spotkaniach towarzyskich, a dzisiejszy mecz będzie piątym pomiędzy Barceloną a Chivas w okresie przygotowawczym. Początek spotkania o godzinie 2:30.

FC Barcelona i Chivas Guadalajara grały już w meczach towarzyskich w latach 2006, 2008 oraz 2009. Dzisiaj FC Barcelona będzie szukała okazji do pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na amerykańskiej ziemi po tym jak przegrała z Manchesterm United w pierwszym meczu amerykańskiego tournee.

Jedną z najciekawszych wiadomości jest niewątpliwie powrót Xaviego. Po rozpoczęciu sezonu od specyficznych ćwiczeń, Xavi może już spokojnie zagrać pierwsze minuty w presezonie. Ma już za sobą rozmaite sesje treningowe z zespołem i Pep Guardiola może wystawić go w wyjściowej jedenastce, jeśli uzna za gotowego. Kilka minut w dzisiejszym spotkaniu może zagrać również Gerard Piqué, tak jak było to w finale Audi Cup z Bayernem Monachium.

W zeszłym sezonie zesonie zespół Chivas Guadalajara osiągnął półfinał rozgrywek playoff Ligi Meksykańskiej zostając pokonanym przez Las Pumas. W części sezonu nazywanej „Clausura”, Chivas nie było zdolne do tak samo dobrego występu, a rozgrywki zakończyły się dla niego na siódmej pozycji, daleko za Las Pumas, które zdobyły tytuł mistrzowski.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/08/przed-meczem-fc-barcelona-chivas-guadalajara/