24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
28dn.8godz.14min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rosell: Teraz jest czas na gratulowanie zawodnikom

Rosell: Teraz jest czas na gratulowanie zawodnikom

Jak informuje oficjalna strona FC Barcelony, specjalny komitet do spraw rozgrywek RFEF wszczął dochodzenie i nadzwyczajne postępowanie dyscyplinarne przeciwko José Mourinho i Francesku „Tito” Vilanovie.

Sandro Rosell na wczorajszym 32. Kongresie Kibiców wypowiedział się na temat działalności sportowej FC Barcelony, jej sytuacji finansowej oraz kontrowersji z rewanżowego meczu i Superpuchar Hiszpanii.

Prezydent FC Barcelony rozpoczął swoje przemówienie od stwierdzenia, że „zarząd uznaje wykonywaną pracę za doskonałą”. Wyraził podziw dla sekcji piłkarskiej i innych profesjonalnych zespołów Barçy, ale podkreślił również dobre występy zespołów młodzieżowych i amatorskich. Rosell mówił też o nowej La Masii, której nadano nazwę Centrum Treningowego im. Oriola Torta.

W odniesieniu do kondycji finansowej klubu, Rosell powiedział: „pomimo wydatków na budowę nowej La Masii, osiągnęliśmy zyski i koszty się zwróciły. Tymczasowo zatrzymaliśmy przekwalifikowanie Miniestadi. Nie chcemy go sprzedawać, chcemy aby nadal było częścią naszych trwałych aktywów”. Prezydent dodał, że pewne „ekstremalne środki oszczędnościowe” zostały wprowadzone w życie, gdyż istnieje potrzeba „szanowania pieniędzy, tak jak uczyli nas tego rodzice i dziadkowie, tym bardziej, jeżeli nie są to nasze pieniądze”.

Sandro Rosell podkreślił też, że klub ma „bardzo dobre relacje ze wszystkimi instytucjami. Nie było to łatwe, ale sądzę, że udało nam się położyć kres nadmiarowi polityki związanej z klubem”. Prezydent stwierdził, że utrzymywanie tak dobrych stosunków jest niezwykle ważne w odniesieniu do sprostania przeprowadzaniu zmian, które obejmują Palau Blaugrana, ulepszone Camp Nou oraz nowe urządzenia na lodowisku Ice Rink.

Prezydent FC Barcelony odniósł się do kontrowersji z rewanżowego spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeciwko Realowi Madryt i powiedział, że chce pozostawić to już za sobą. Co do możliwości wniesienia oficjalnej skargi na José Mourinho, powiedział: „Po rozmowie z dyrektorem sportowym sekcji piłkarskiej, Andonim Zubizarretą, trenerem Josepem Guardiolą i jego asystentem, Tito Vilanovą, zadecydowaliśmy o niewnoszeniu skargi. Jesteśmy zgodni co do tego, że jest to najlepsze wyjście. W tym tygodniu mamy ważny mecz o Superpuchar Europy i nie chcę aby mówiło się o czymkolwiek innym”. Prezydent dodał, że Tito Vilanova „prosił nas o to aby nie przeciągać już tej sprawy” i że „opinia publiczna jest już wszystkim znana. Jest oczywiste, że to co zrobił ten człowiek było złe i to zostało już powiedziane”.

Prezydent zakończył wypowiedzią o incydencie w Madrycie kiedy autokar z członkami zarządu FC Barcelony został obrzucany kamieniami w drodze na Santiago Bernabéu: „To pokazuje, że sytuacja nie jest dobra. Nie jest dobra w kontekście społeczeństwa i stosunków w świecie piłkarskim. Musimy pozostać opanowani i opanować złość, uspokoić się albo skończymy zabijając się nawzajem na ulicach. To jednak nie nasz problem, ale ich”. Dodał też, że „teraz jest czas aby gratulować zawodnikom, cieszyć się tytułami i zapomnieć i tej sprawie”.

O wypowiedzi Rosella na temat kontrowersyjnych zachowań w rewanżowym meczu z Blancos i incydencie w Madrycie przeczytacie również tutaj.

Źródło: totalBarça.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.