23.09.2023, g. 18:30
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.21godz.24min.
11.33 X5.00 27.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

50 meczów Mascherano

50 meczów Mascherano

Mecz z AC Milanem był dla Javiera Mascherano 50. oficjalnym występem dla FC Barcelony. 11 września minął rok odkąd zadebiutował w zespole Pepa Guardioli.

Inteligencja, wytrwałość, pracowitość, osobowość. Wszystkie te cechy opisują Javiera Mascherano, który ma już na koncie 50 występów w bordowo-granatowej koszulce. Piłkarz, który gra w Barçy zaledwie rok zrobił już wystarczająco aby zdobyć sobie serca culés i przekonał nas o tym, że jest jednym z liderów zespołu. Na boisku i poza nim.

Zadebiutował rok temu

Mascherano przybył do Barcelony zeszłego lata, dokładniej pod koniec sierpnia. Jego postać miała głównie uzupełnić brak kadrowy po odejściu Touré Yaya, jednak Argentyńczyk wiedział, że o miejsce w składzie będzie rywalizował z Sergio Busquetsem. Swoją rolę zaakceptował pokornie i w pełni profesjonalnie. Mascherano zadebiutował 11 września w meczu z Hérculesem, jednak potrzebował czasu na zaadaptowanie się do stylu gry Barcelony. Po 19 kolejkach ligowych, zawodnik wystąpił w podstawowym składzie tylko w siedmiu.

Jefecito obrony

Kontuzja Puyola i choroba Abidala w poprzednim sezonie pozostawiły zespół bez dwóch bardzo ważnych postaci linii obrony w zespole. Wtedy właśnie jednym z nowych liderów stał się Mascherano. Jego pierwszą poważną akcją ratującą Blaugranę oglądaliśmy w jednej ósmej finału Ligi Mistrzów – powstrzymał on Bendtnera, który zdobywając gola, mógł wyrzucić Blaugranę z turnieju. Początek obecnego sezonu rozpoczął się dla Argentyńczyka podobnie, gdyż przez kilka miesięcy nadal kontuzjowany pozostał Puyol.

Gol: nadal czekamy

Jego występy przekonały wszystkich na świecie i nikt nie kwestionuje jego wielkiego wkładu w ostatnie sukcesy drużyny. Mimo to w ostatnim sezonie nie zdobył jeszcze żadnego gola dla Barcelony, był to jedyny zawodnik, który nie trafił do bramki rywala. Ten sezon otwiera przed nim nowe możliwości.

50 meczów Mascherano:

28 meczów w Lidze
12 meczów w Lidze Mistrzów
7 meczów w Copa
2 mecze w Superpucharze Hiszpanii
1 mecz w Superpucharze Europy

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/09/50-meczow-mascherano/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.