31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.9godz.2min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Valencia – Barça: najlepsze, najgorsze

Valencia – Barça: najlepsze, najgorsze

FC Barcelona zremisowała kolejny mecz wynikiem 2-2, jednak tym razem nie roztrwoniła swojego prowadzenia, a z trudem o nie walczyła. Prezentujemy podsumowanie „najlepsze, najgorsze” z meczu z Valencią.

Najlepsze: Intuicja Messiego

Messi nie zdobył dziś bramki, ale zrobił coś o wiele lepszego – stwarzał swoim kolegom sytuacje podbramkowe, które po prostu trzeba wykorzystać. Messi po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym piłkarzem na tej planecie obsługując Pedro i Ceska wspaniałymi asystami, którymi znakomicie zadrwił sobie z obrony. Oprócz tych dwóch zagrań w pamięć zapadło nam także podanie do Villi, który niestety nie wykorzystał swojej sytuacji. Wielką rolę w zdobyciu punktu na Mestalla odegrała własnie solidność Leo Messiego.

Najgorsze: Słabość obrony

To prawda, że przez większą część spotkania zespół Pepa Guardioli grał trzema obrońcami z tyłu. Prawdą jest jednak również to, że zagrożenie ze strony Valencii było więcej niż pewne. Jednak występ jaki zafundowali nam w pierwszej połowie obrońcy był bardzo niepokojący. Mathieu robił na lewym skrzydle co chciał i wpuszczał w maliny Abidala i resztę. O tym meczu francuski defensor z pewnością chciałby zapomnieć, zawinił przecież przy obu bramkach dla Valencii. Gra z trzema obrońcami jest bardzo ryzykowna, zwłaszcza przeciwko takiemu zespołowi jak Valencia. W defensywie istnieje luka, którą należy niezwłocznie wypełnić.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2011/09/valencia-barca-najlepsze-najgorsze-2/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.