2dn.15godz.29min.

Wspaniały początek dla Juvenil A

Podopieczni Oscara Garcii zwycięstwem 3-1 nad Celtikiem Glasgow zadbiutowali w rozgrywkach NextGen Series. Teraz czeka na nich kolejny rywal – Manchester City.

Oba zespoły, zarówno Celtic jak i Barça, zademonstrowały spektakularny pokaz dla wszystkich, którzy zdecydowali się zobaczyć na żywo to spotkanie na Celtic Park. Tym meczem młodzież FC Barcelony zadbiutowała w turnieju NextGen Series – młodzieżowej Lidze Mistrzów, o której pisaliśmy już wcześniej.

Barça błyszczy w pierwszej połowie

Zawodnicy Oscara Garcii zdołali zdobyć dwa gole w ciągu pierwszych czterdziestu pięciu minut spotkania, jednak obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo intensywnie, co zapewniło widzom ciekawy początek. Pierwszego gola w 16. miniucie zdobył młody zawodnik Barcelony – Campabadal po wspaniałym podaniu od Dongou. Po stracie bramki gospodarze zaczęli grać większym pressingiem, co przyniosło skutek, gdyż zaledwie siedem minut po golu dla Barçy Tony Watt wyrównał wynik i Celtic wrócił do gry. Na dzisięć minut przed końcem pierwszej połowy Patri raz jeszcze wyprowadził Barcelonę na prowadzenie, a spotkanie jak na razie było bardzo emocjonujące.

Wyrok Barcelonistów

Zaledwie dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie Kameruńczyk Dongou zdobył trzecią bramkę dla FC Barcelony po wspaniałej grze i kapitalnym strzale na bramkę. Jednak najbardziej znaczącą zmianą w drugiej połowie był fakt, że Barça była ogólnie lepszym zespołem i zdominowała grę, a końcowy rezultat brzmiał Celtic Glasgow 1-3 Barcelona Juvenil A.

Następny rywal

FC Barcelona Juvenil A zagra swój drugi mecz w turnieju NextGen Series 15 września, a jej przeciwnikiem będzie zespół o wielkiej sile – Manchester City.

Celtic Glasgow 1 – 3 FC Barcelona Juvenil A

Celtic: Feely, Fraser, Chalmers, Jones, Toshney, Irvine, George, Herron, Watt (Atajic, 70′), Filip Twardzik, Rhys (Alabi, 83′)

FC Barcelona: Banuz, Campabadal, Brian, Bagnack, Ayala, Patri, Cornejo, Samper, Dongou (Álex Moreno, 90′), Pol Calvet (Quintillà, 60′), Miguel Angel Sainz (Cristian Herrera, 70′)

0-1 Campabadal 16″