31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.11min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

15 lat od niesamowitego gola Ronaldo

15 lat od niesamowitego gola Ronaldo

Stadion Multiusos de San Lázaro 12 października 1996 roku był świadkiem jednego z najpiękniejszych goli zdobytych w całej historii FC Barcelony. Jego autorem został nie kto inny jak wielki Ronaldo.

Barcelona była wtedy na szczycie tabeli, bez żadnej porażki, a tego wieczora mierzyła się z zespołem Fernando Vázqueza. Barcelona wygrała to spotkanie 5-1, ale najbardziej pamiętnym momentem tego meczu był gol zdobyty przez Barçę. Sir Bobby Robson, trenujący wtedy Dumę Katalonii, z pewnością myślał, że w piłce widział już wszystko… do czasu gdy zobaczył bramkę zdobytą przez Ronaldo.

Trudno to wyjaśnić

Na tego gola złożyło się 11 sekund, 14 dotknięć piłki i jeden bezradnie interweniujący bramkarz. To był gol, którym wielu później było trudno w ogóle powtórzyć. Ronadlo, który przeszedł do Barcelony w wieku 20 lat, przejął piłkę na środku boiska i wykonał z nią fenomenalny rajd aż pod pole karne. Omijał każdego zawodnika na swojej drodze jak tyczkę na treningu, a na samym końcu pokonał interweniującego Fernando. To był dopiero jego piąty gol dla Barcelony, ale przeszedł do jej historii zdobywając ich aż 34 w 37 meczach ligowych.

Niezapomniany sezon

„Stałem wtedy naprzeciw najtrudniejszemu sezonowi w moim życiu”, powiedział Bobby Robson w wywiadzie dla Recorda Míster w Barça TV wiele lat później. W tamtym sezonie (1996/97) FC Barcelona zdobyła niemal wszystko o co grała: Superpuchar Hiszpanii, Puchar Zdobywców Pucharów i Copa del Rey. Zabrakło jedynie tytułu ligowego, który wyślizgnął się jej z rąk w samej końcówce sezonu.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/10/15-lat-od-niesamowitego-gola-ronaldo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.