16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.0min.
12.15 X3.60 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Abidal: Jestem pewien, że osiągniemy porozumienie

Fc Barcelona

Ostatnim razem kiedy Eric Abidal pojawił się na konferencji prasowej mówił o swojej kontraktowej sytuacji.

Francuz uznał, że negocjacje rozpocznie dopiero kiedy wróci do pełni sprawności po chorobie. W poniedziałek Eric znów stanął naprzeciw dziennikarzy i powiedział: „Jestem w świetnej formie i chcę pokazywać to na boisku”.

Spotkanie w czwartek

Abidal wyjaśnił, że jego agent w czwartek spotka się z przedstawicielami klubu, aby rozmawiać o przedłużeniu kontraktu. Wprawdzie nie ma jeszcze porozumienia, ale Francuz przyznał, że: „problemem nie są pieniądze, tylko liczba sezonów”. Eric przyznał, że wolałby, aby kontrakt, który ma podpisać ważny był przez dwa lata: „Jestem pewien, że osiągniemy porozumienie”. Ponadto nasz obrońca dodał: „Moim pragnieniem jest grać tutaj, bo to najlepszy klub na świecie”.

Stosunek do kontuzji

Abidal doznał kontuzji w Gijon, tuż przed zgrupowaniem reprezentacji, lecz mimo tego pojechał do Francji. Nie zdołał jednak zagrać w pierwszym spotkaniu, bo jak sam mówi: „Czułem ból”. Eric zdołał się wykurować i zagrał w drugim spotkaniu reprezentacji Francji z Bośnią i Hercegowiną.

Zawodnik podkreślał: „Staramy się postępować inteligentnie kiedy mamy kontuzję. Uważam, że najlepiej jest wtedy odpocząć kilka dni i dopiero wrócić do treningów, bo jeśli to nastąpi zbyt szybko, to łatwo można wtedy złapać poważniejszą kontuzję. Sezon jest długi i wszyscy musimy być do dyspozycji trenera”.

Przewrotka

W spotkaniu z Racingiem Eric był bliski strzelenia pięknej bramki z przewrotki. Kiedy akcja pojawiła się na telebimie w sali konferencyjnej, Abi powiedział: „Jeśli uderzyłbym mocniej, to byłaby bramka”.

Ale spotkanie z Racingiem to już przeszłość i drużyna musi przygotowywać się do spotkania w Lidze Mistrzów przeciwko Viktorii Pilzno. Abidal wie, że w europejskich pucharach nie ma łatwych spotkań i zdaje sobie sprawę z wagi spotkań z czeską drużyną: „Sześć punktów, które jest do zdobycia bardzo przybliżyłoby nas do gry w fazie pucharowej”.

Źródło: fcbarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/10/abidal-jestem-pewien-e-osigniemy-porozumienie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.