2dn.18godz.23min.

Anegdoty z meczu z Racingiem

Poniżej prezentujemy anegdoty dotyczące spotkania Barcelony z Racingiem Santander. Przypomnijmy, że dzięki zwycięstwu 3-0 Barça jest już samodzielnym liderem tabeli Primera División.

Mała frekwencja kibiców Racingu

Jak w każdym meczu na Camp Nou, miejsce na trybunie za południową bramką zarezerwowane jest dla kibiców gości, w tym przypadku dla fanów Racingu Santander. Jak informują klubowe służby porządkowe, Racingu wspierało dzisiaj nie więcej niż 10 kibiców, przez co ten sektor był niemal pusty.

Minuta ciszy w hołdzie dla Chusa Peredy

Chus Pereda, był zawodnik FC Barcelony, zmarł kilka tygodni temu, jednak Klub nie miał jeszcze okazji oddać mu hołdu podczas meczu na Camp Nou. Dlatego też w meczu z Racingiem nastąpiła minuta ciszy, a na spotkanie zostali zaproszeni wdowa oraz trzej synowie Chusa Peredy.

Busquets zastąpił Unzue

Trener bramkarzy FC Barcelony, Juan Carlos Unzue nie mógł dziś przygotowac przed meczem golkiperów Blaugrany z powodu dyskomfortu fizycznego. Jego rolę przejął dziś Carlos Busquets, trener bramkarzy Barçy B i ojciec Sergio Busquetsa.

Nowe koszulki Barcelony

Zawodnicy FC Barcelony narzekali na koszulki domowe, które po rozegraniu meczu stawały się o wiele cięższe i ważyły nawet 300 gramów. Wszystko to spowodowane było nieprawidłowego wchłaniania potu, a jak wykazali eksperci firmy Nike w swoich analizach, winowajcami są barwniki kolorów bordowego i granatowego. Dziś zawodnicy Guardioli wystapili w nowych koszulkach, w których problem miał zostać poprawiony.

Różowa wstążka

Za kilka dni obchodzić będziemy Światowy Dzień Walki z Rakiem Piersi. W tym okresie nie będzie rozegrany żaden mecz na Camp Nou, dlatego też dzisiaj Pep Guardiola oraz niektórzy dyrektorowie FC Barcelony mieli przypięta na swoich garniturach różowe wstążki, symbol walki z rakiem piersi.

Wysoka frekwencja

Po 15 dniach przerwy od rozgrywek ligowych na Camp Nou zagościł tłum widzów, mimo że rywal nie był zbyt wymagający. Sprzedano łącznie 82 225 wejściówek na dzisiejsze spotkanie, co jest czwartą najwyższą frekwencją na Camp Nou w tym sezonie.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2011/10/anegdoty-z-meczu-z-racingiem/