31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.3godz.1min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Na czele stawki

Na czele stawki

Po ciężkim zwycięstwie w Gijon, Barcelona znalazła się znów na czele La Liga. Patrząc wstecz, podopieczni Pepa Guardioli mają ogromne doświadczenie w pozostawaniu na nim do końca rozgrywek…

FC Barcelona potrzebowała zaledwie 6 spotkań, aby powrócić na sam szczyt i tuż przed przerwą na spotkania reprezentacji znów lideruje stawce.

Dokonali tego po meczach z bardzo ciężkimi rywalami (Villarreal, València czy Atlhletic). Teraz ich celem jest utrzymanie pierwszej pozycji do końca sezonu – coś co udawało im się w ostatnich trzech sezonach.

Sezon 2010/11

W zeszłym sezonie, FC Barcelona zajęła pierwsze miejsce w tabeli po 13 kolejkach. Dokonała tego po niezapomnianym zwycięstwie 5-0 nad Realem Madryt w poniedziałek 29 listopada. Spotkanie to strąciło z fotela lidera właśnie zespół Mourinho. Barca pozostała na nim już do końca sezonu i wygrała trzecie mistrzostwo Hiszpanii z rzędu.

Sezon 2009/10

Gole Ibrahimovica i Messiego w meczu przeciwko Getafe wywindowały Dumę Katalonii na pierwsze miejsce już po drugiej kolejce. Zajmowali oni to miejsce ex aequo z Valencią, Realem i Bilbao. Rywalizacja z Królewskimi była przez cały sezon bardzo intensywna i obie drużyny zamieniały się miejscami aż do 31 kolejki. Na Bernabéu Barcelona zdołała wygrać 2-0 i tytuł powędrował do stolicy Katalonii.

Sezon 2008/09

Podczas pierwszego roku Guardioli na ławce trenerskiej, w deszczowy listopadowy wieczór na Costa del Sol jego zespół pokonał Màlagę i dzięki temu uplasował się na pierwszej pozycji, której nie oddał aż do końca rozgrywek. Była to 9 kolejka.

Źródło: fcbarcelona.cat

mainXX:/2011/10/na-czele-stawki/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.