4dn.0godz.6min.

Valdés blisko rekordu Miguela Reiny

Portero FC Barcelony, Víctor Valdés zachowuje czyste konto już ósmy mecz z rzędu, a do osiągnięcia rekordu Miguela Reiny ustanowionego w sezonie 1972/73 pozostało mu już jedynie 37 minut.

Po zwycięstwie 5-0 nad Mallorką, Valdés ma na koncie już 787 minut bez utraty bramki, co pokazuje tylko w jak znakomitej formie znajduje się nasza obrona i przede wszystkim nasz portero. Lepszy od Valdésa jest tylko ojciec grającego dla Liverpoolu wychowanka Barcelony, Pepe Reiny – Miguel Reina, który zachował czyste konto nieprzerwanie przez 824 minuty. Obecny numer jeden w bramce Blaugrany ma szansę na wyrównanie i pobicie tego rekordu, wystarczy, że przez 37 minut w meczu z Viktorią Pilzno zachowa czyste konto. Nie mamy jednak nic przeciwko aby ta wspaniała passa trwała jak najdłużej.

Valdés zachował czyste konto kolejno w sześciu meczach ligowych (Atlético, Sporting, Racing, Sevilla, Granada, Mallorca) i dwóch w Lidze Mistrzów (Viktoria Pilzno, BATE Borysów). Ostatniego gola kataloński bramkarz wpuścił w zremisowanym 2-2 meczu z Valencią, w pokonał go Pablo Hernández w 23. minucie spotkania.

Dodajmy, że Valdés jest na piątej pozycji pod względem ilości występów dla FC Barcelony. Z 422 rozegranymi meczami prześcignął nawet samego Guillermo Amora.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/10/valdes-blisko-rekordu-miguela-reiny/