25.03.2023, g. 20:45
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Hiszpania vs Norwegia
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.16min.
11.33 X5.00 29.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gran Derbi w południe?

Gran Derbi w południe?

„Hiszpania chce zadbać o chińskich kibiców i dlatego zmianie uległy godziny rozegrania spotkań”, ogłosiła oficjalna strona internetowa agencji Xinhua po meczu Madryt-Osasuna. Na liście takich meczów jest też Gran Derbi.

Chińskie media, tak sportowe jak i ogólne, podkreślają fakt, że Real Madryt zgodził się zagrać po raz pierwszy w swojej historii mecz w dzień, dzięki czemu wieli fanów Blancos mogło oglądać swoją drużynę na żywo w telewizji.

„Co za uczucie móc oglądać Real Madryt zaraz po kolacji bez czekania na świt aby móc obejrzeć mecz”, skomentował dziś Dziennik Shenzen.

Mecz rozegrany przez Real Madryt w południe chińscy fani – których reprezentację trenuje zresztą Hiszpan José Antonio Camacho – mogli oglądać ten mecz o godzinie 19:00 czasu lokalnego, podczas gdy zazwyczaj zmuszeni są budzić się o świcie aby pozwolić sobie na to.

Także portal Sina.com docenił to, że w Primera División zaczyna się zwracać większą uwagę na rynek chiński i twierdzi, że „zarówno Real Madryt jak i Barcelona chcą zwiększać swoje zyski” na najbardziej zaludnionym kontynencie na naszej planecie.

Chińskie media nie podają konkretnych liczb, jednak większość informacji cytowanych przez EFE mówi nawet o 60 milionach widzów (jak wynika z obliczeń przeprowadzonych przez telewizję Pekin BTV, jedną spośród stacji transmitujących tamten mecz).

Z drugiej strony prasa w Hongkongu informuje, że największą popularnością w Chinach cieszą się mecze Premier League, które rozgrywane są w godzinach najbardziej odpowiadających azjatyckiej widowni.

Jednak wielu kibiców z Chin deklaruje się jako kibice Realu Madryt, FC Barcelony czy w ogóle hiszpańskiego futbolu, mimo że do tej pory musieli oglądać te mecze o świcie podczas gdy ligi takie jak niemiecka, angielska czy włoska były możliwe do obejrzenia w bardziej odpowiadających porach.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2011/11/gran-derbi-w-poudnie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.