Ponowne spotkanie Alexisa i Bielsy

Ponowne spotkanie Alexisa i Bielsy

Alexis Sánchez przyznał, że nauczył się wiele od argentyńskiego szkoleniowca prowadzącego obecnie Athletic Bilbao – Marcelo Bielsy. Teraz spotkają się naprzeciw siebie w najbliższy weekend.

Profe Bielsa, jak znany jest trener w Chile i chico maravilla, czyli Alexis Sánchez staną po przeciwnych stronach barykady na San Mamés już w niedzielę. Obaj pracowali razem w reprezentacji Chile od sierpnia 2007 do listopada 2010, a jeśli cudowny chłopec jest jednym z najlepszych skrzydłowych na świecie, to właśnie wielki udział w tym ma wpływ Bielsy.

Alexis docenia naukę Profesora

Podczas tych trzech lat obecny trener Bilbao był selekcjonerem reprezentacji Chile. Bielsa formował i udoskonalał talent ówczesnego gracza Udinese. „Europeizacja” stylu gry Alexisa przebiegała sprawnie i można powiedzieć, że po 24 meczach pod wodzą Bielsy była już zakończona.

Alexis, gdy tylko stał się graczem Barcelony, wypowiedział się w ciepłych słowach o dzisiejszym trenerze Bilbao: „Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy uczyli mnie przez ten cały czas. Nauczyłem się wiele od Profe. W czasach, w których nie wiedziałem, że będę zdolny do nauczenia się tego wszystkiego, krok po kroku zaczynałem rozumieć to co chciał mi przekazać”.

Bielsa: Alexis wpasuje się do Barçy

Marcelo Bielsa także wyraził się bardzo miło w stosunku do 23-letniego napastnika podczas swojej prezentacji jako nowego trenera Athletic Bilbao: „Jestem bardzo szczęśliwy z tego, że wybrał Barcelonę, myślę, że to będzie doskonałe połączenie. Mimo, że Alexis poradziłby sobie dobrze w każdym zespole, w Barcelonie będzie mu najlepiej”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB