4dn.18godz.42min.

Roma wygrywa, Krkić strzela

AS Roma pokonała Novarę w 11. kolejce włoskiej Serie A. Podopieczni Luisa Enrique długo byli nieskuteczni, w końcu zdołali jednak dwukrotnie trafić do siatki, a strzelcami bramek byli Bojan Krkić i Pablo Osvaldo.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki w tym spotkaniu stworzyli sobie gracze Novary. Trzy minuty po pierwszym gwizdku arbitra strzelał Michel Morganella, lecz uderzył niecelnie. Roma odpowiedziała cztery minuty później strzałem Erika Lameli. Ten został jednak obroniony przez golkipera gospodarzy. Kolejną szansę goście mieli w 19. minucie spotkania. Na strzał z dystansu zdecydował się Pablo Osvaldo, ale piłka powędrowała nad poprzeczką. Kolejne niecelne próby notowali natomiast Miralem Pjanić, Aleandro Rosi i Daniele De Rossi.

Na początku trzeciego kwadransa gry groźnie zrobiło się pod bramką klubu ze stolicy. Stekelenburd dobrze interweniował po strzale Morimoto. W Romie szczęścia próbowali Leandro Greco i Rodrigo Taddei, ale i oni nie potrafili zmusić do interwencji bramkarza rywali. Pierwsza połowa zakończyła się więc rezultatem bezbramkowym.

Od początku drugiej połowy Roma starała się jak najszybciej strzelić bramkę. Uderzenie Greco i Nicolasa Burdisso dobrze bronił Alberto Fontana. W 64. minucie pierwszą okazję na strzelenie gola w tym spotkaniu miał Bojan Krkić, który kilka chwil wcześniej pojawił się na murawie. Po raz kolejny dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Trzy minuty później Fontana po raz kolejny zażegnał niebezpieczeństwo, tym razem powstrzymując Pjanicia.

Pod koniec drugiego kwadransa tej części gry rzymianom udało się wreszcie dopiąć swego, a do siatki trafił Bojan. Gospodarze nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a stracili już kolejnego. Tym razem Fontana skapitulował po strzale głową Osvaldo. Przy obu bramkach asysty zaliczył Pjanić. Siedem minut przed końcem meczu szansę na kontaktowego gola zaprzepaścił Meggiorini, uderzając obok lewego słupka, a już w doliczonym czasie gry Simone Perotta zmarnował okazję na podwyższenie rezultatu. Ostatecznie Roma wygrała z Novarą 2:0.

Novara Calcio – AS Roma 0:2 (0:0)
0:1 – Krkić 74″
0:2 – Osvaldo 76″

Źródło: SerieA

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2011/11/roma-wygrywa-krki-strzela/