Rosell: Mniej klubów w La Liga

Rosell: Mniej klubów w La Liga

Sandro Rosell uważa, że Primera Division powinna zostać zmniejszona najpierw do 18, a potem 16 zespołów. Jego zdaniem to jedyny sposób na wzmożenie konkurencji, a także na obniżenie wyśrubowanych zarobków piłkarzy.

– Moim zdaniem w naszej lidze jest za dużo klubów. Mamy 20, a powinniśmy zejść do 18, a potem 16. To oznacza, że kluby będą silniejsze i będziemy mogli obniżyć zarobki piłkarzy – powiedział Rosell w trakcie konferencji International Football Arena.

Rosell podkreślił także, że w najbliższym czasie zmianie musi ulec sposób rozdzielania wpływów ze sprzedaży praw telewizyjnych, bowiem obecnie pozycja Barcelony i Realu Madryt jest zbyt uprzywilejowana.

– To jedyna liga, gdzie sprzedaż praw telewizyjnych jest negocjowana indywidualnie i w ciągu następnych czterech do pięciu lat musimy wszystko wrzucić do jednego garnka i rozdzielać to tak, jak robi się to w Serie A i Premier League. To jest to, o czym Barcelona i Real Madryt rozmawiają z innymi klubami. Musimy wysłuchać oczekiwań pozostałych 18 klubów – dodał Rosell.

Źródło: supersport.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB