31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.46min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi Pascual najlepszym trenerem października

Xavi Pascual najlepszym trenerem października

Trener Regal Barçy pokonał innych kandydatów do tego wyróżnienia, którzy zanotowali identyczny bilans zwycięstw i porażek, jednak jego drużyna zaliczyła najlepszy bilans zdobytych i straconych punktów.

Stowarzyszenie Trenerów Koszykówki wybrało własnie Xaviego Pascuala jako najlepszego trenera października. Pokonał on trzech innych trenerów, którzy ze swoimi drużynami zanotowali identyczny bilans zwycięstw i porażek w tym miesiącu.

To już piąty raz kiedy kataloński szkoleniowiec otrzymał wyróżnienie trenera miesiąca. Poprzednie Xavi Pascual otrzymał za listopad i marzec w sezonie 2009/10 oraz za październik i luty w sezonie 2010/11.

Nie zapominajmy także, że Katalończyk został odznaczony Trofeum Antonio Díaza Miguela, które przyznawane jest dla najlepszego trenera poprzedniego sezonu. Xavi Pascual zdobył to wyróżnienie już trzeci raz z rzędu.

Trzema innymi szkoleniowcami rywalizującymi o tytuł najlepszego trenera października byli Chus Mateo (Unicaja), Pablo Laso (Real Madrid) oraz Txus Vidorreta (Lucentum Alicante).

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2011/11/xavi-pascual-najlepszym-trenerem-padziernika/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.