Xavi Pascual najlepszym trenerem października

Xavi Pascual najlepszym trenerem października

Trener Regal Barçy pokonał innych kandydatów do tego wyróżnienia, którzy zanotowali identyczny bilans zwycięstw i porażek, jednak jego drużyna zaliczyła najlepszy bilans zdobytych i straconych punktów.

Stowarzyszenie Trenerów Koszykówki wybrało własnie Xaviego Pascuala jako najlepszego trenera października. Pokonał on trzech innych trenerów, którzy ze swoimi drużynami zanotowali identyczny bilans zwycięstw i porażek w tym miesiącu.

To już piąty raz kiedy kataloński szkoleniowiec otrzymał wyróżnienie trenera miesiąca. Poprzednie Xavi Pascual otrzymał za listopad i marzec w sezonie 2009/10 oraz za październik i luty w sezonie 2010/11.

Nie zapominajmy także, że Katalończyk został odznaczony Trofeum Antonio Díaza Miguela, które przyznawane jest dla najlepszego trenera poprzedniego sezonu. Xavi Pascual zdobył to wyróżnienie już trzeci raz z rzędu.

Trzema innymi szkoleniowcami rywalizującymi o tytuł najlepszego trenera października byli Chus Mateo (Unicaja), Pablo Laso (Real Madrid) oraz Txus Vidorreta (Lucentum Alicante).

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB