5dn.21godz.52min.

Bayer Leverkusen ogrywa FC Köln

Rywal FC Barcelony w 1/8 finału Ligi Mistrzów, Bayer Leverkusen, pokonał dziś FC Köln 0-2. Zwycięstwo Aptekarzom zapewnił strzelec obu goli Lars Bender.

FC Köln musiał sobie radzić bez polskiego pomocnika, Sławomira Peszki, który nie mógł dziś zagrać z powodu zawieszenia za kartki. Do kadry po kontuzji powrócił do gry. Niestety „Koziołki” nie powtórzyli wyczynu z rundy jesiennej, kiedy to pokonali „Aptekarzy” 1-4 na BayArena.

Bayer Leverkusen już w 16 minucie wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym i zgraniu głową na bramkę Michaela Rensinga uderzał Stefan Reinartz, a odbitą od słupka piłkę także głową próbował dobijać Verdan Corluka. Ostatecznie do siatki z bliska wpakował ją Lars Bender. Mimo groźnych akcji gospodarzy, a szczególnie Podolskiego, wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Sześć minut po wznowieniu spotkania, wynik spotkania ustalił Lars Bender, który po podaniu Renato Augusto pewnym strzałem ponad wychodzącym bramkarzem umieścił piłkę w siatce. Więcej goli widzowie zgromadzeni na RheinEnergieStadion nie obejrzeli.

FC Köln 0-2 Bayer Leverkusen

16″ Lars Bender 0-1

51″ Lars Bender 0-2

FC Köln: Rensing – Andrezinho, McKenna, Lanig, Eichner (88. Ishak) – Jajalo (75. Weiser), Riether – Roshi, Clemens – Podolski, Novakovic (46. Tese).

Bayer Leverkusen: Leno – Corluka, Schwaab, Toprak, Kadlec – Reinartz, L. Bender – Castro (81. Rolfes), Augusto (90.+1 Ortega), Schürrle (85. Bellarabi) – Kießling.

{iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.dailymotion.com/embed/video/xp1vjm” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

Źródło: własne

29/04/2024 21:00