5dn.17godz.32min.
11.33 X5.00 28.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Bayer wygrywa z Augsburgiem

FC Barcelona wygrała w pierwszym meczu z Bayerem Leverkusen 1-3. Tym razem rywal Dumy Katalonii z Ligi Mistrzów wygrał w Bundeslidze 4-1 z FC Augsburg.

Jedynego gola w pierwszej połowie zdobył w 25 minucie Bayer Leverkusen. Po zagraniu Gonzalo Castro, do piłki dopadł Stefan Kießling i strzałem głową wpakował piłkę do siatki. Pięć minut po wznowieniu gry beniaminek doprowadził do wyrównania. Najlepszy strzelec zespołu Sascha Mölders tym razem wystąpił w roli asystenta, a do bramki strzeżonej przez Bernda Leno trafił Koo Ja-Cheol. Na odpowiedź Aptekarzy nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem już w 60. minucie gospodarze ponownie prowadzili. Tym razem do bramki Augsburga trafił Gonzalo Castro, a asystę na swoje konto zapisał Lars Bender. Bayer poszedł za ciosem i w kolejnych dziesięciu minutach zdobył kolejne dwie bramki. Padły one po akcjach Andre Schürrle i Stefana Kießlinga. W 64. minucie pierwszy zaliczył asystę, a drugi zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. Sześć minut później role się odwróciły i padła czwarta bramka dla gospodarzy.

Bayer 04: Leno – Corluka (80. Da Costa), Schwaab, Toprak, Kadlec – Lars Bender, Reinartz, Castro, Renato Augusto (80. Ortega) – Schürrle (74. Bellarabi), Kießling.

FC Augsburg: Jentzsch – Verhaegh, Callsen-Bracker, Sebastian Langkamp, Ostrzolek (71. Bellinghausen) – Hosogai, Davids (61. Brinkmann), Ndjeng, Oehrl – Koo, Mölders (61. Hain)

Bayer Leverkusen 4 – 1 FC Augsburg

1-0 Kießling (25.)