Laporta: Guardiola potrzebuje czasu na decyzję

Laporta: Guardiola potrzebuje czasu na decyzję

Trener Blaugrany, który zdobył z nią 13 tytułów, jak na razie jeszcze nie daje żadnych wskazówek co do tego, czy będzie chciał nadal pozostać na Camp Nou po zakończeniu sezonu.

Były prezydent Barcelony Joan Laporta jest przekonany, że trener Pep Guardiola ma prawo do długiego zastanawiania się, przed podjęciem decyzji o swojej przyszłości.

 

Guardiola zdobył z Barceloną 13 tytułów. Trener przejął zespół z Katalonii niespełna cztery lata temu, a jego umowa wygasa pod koniec obecnego sezonu. Jak na razie jednak jeszcze nie daje żadnych wskazówek, co do tego, czy będzie podpisze on nowy kontrakt z klubem.

 

Fani Barçy stają się coraz bardziej wzburzeni, ale Laporta prosi o zachowanie cierpliwości, argumentując to tym, że Guardiola zasługuje na czas, aby się zdecydować.

 

„On dał klubowi wszystko, jako trener. Myślę, że podejmie przemyślaną i uzasadnioną decyzję, która będzie respektowana przez klub”, powiedział dziennikarzom we wtorek.

 

„On zawsze mówił, że chciał odnowić kontrakt. Teraz ma pełne prawo do wzięcia czasu, aby pomyśleć przed podjęciem ważnej decyzji”, dodał Laporta.

„Rozumiem jego problem. Guardiola jest wystarczająco dojrzały i inteligentny i z pewnością wie, co zrobić”, powiedział Laporta.

Guardiola, były reprezentant Hiszpanii, trenował graczy w Barcelonie B zanim został trenerem po opuszczeniu stanowiska przez Franka Rijkaarda, który do 2008 roku był pierwszym trenerem FC Barcelony.

Źródło: goal.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB