29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.5min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi strzela więcej niż kiedykolwiek

Xavi strzela więcej niż kiedykolwiek

Pomocnik FC Barcelony, Xavi, zdobył w tym sezonie już 11 goli. Jest to jego najlepszy wynik w całej czternastoletniej karierze piłkarza pierwszej drużyny.

Jedną z najbardziej pozytywnie zaskakujących rzeczy w tym sezonie jest na pewno ilość bramek zdobywana przez piłkarzy, którzy zazwyczaj tego nie robią. Cesc stał się objawieniem na pozycji fałszywego napastnika, a do tego wszystkiego Xavi strzela gole niemalże na zawołanie w najważniejszych spotkaniach. Doszło już do tego, że pomocnik na półmetku sezonu pobił swój rekord w ilości zdobytych bramek. Do tej pory zawodnik uzbierał ich 11 w 33 meczach: 7 w La Lidze, 1 w Lidze Mistrzów, 2 w Copa del Rey i 1 w Klubowych Mistrzostwach Świata.

 

Pierwszy raz w ciągu dziesięciu lat

 

Xavi dzierży w rękach rekord ilości meczy rozegranych dla FC Barcelony: 610. W swoich 14 latach gry dla pierwszej drużyny zdobył 69 goli, a jego rekord życiowy to 11 bramek w tym sezonie. Do tej pory była to liczba dziesięć (2008/09), ale wynik ten oczywiście określa liczbę goli w całym sezonie, czyli w 59 spotkaniach.

 

Ligowy rekord

 

Szczególnie w lidze potwierdza swoją formę strzelecką – 7 goli w 19 meczach. W rzeczywistości Xavi znajduje się na trzynastym miejscu w klasyfikacji strzelców, gdzie tylko Michu (Rayo) i Cesc (9) wyprzedzają go, jako pomocnicy. Piłkarz z Terrasy już wyrównał ligowy rekord z sezonu 2007/08, ale teraz ma jeszcze sporo spotkań przed sobą i wszystko może się zmienić.

Źródło: fcbarcelona.cat

mainXX:/2012/02/xavi-strzela-wicej-ni-kiedykolwiek/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.