3dn.11godz.31min.

AC Milan ogrywa Parmę na wyjeździe (0-2)

Rywal FC Barcelony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, AC Milan, pokonał na wyjeździe Parmę i umocnił swoją pozycję lidera w lidze. Gole zdobyli Ibrahimović i Emanuelson.

Podczas piątkowego losowania okazało się, że FC Barcelona zmierzy się z AC Milanem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Oba zespoły nie przejęły się tym i wygrały swoje ligowe spotkania. Drużyna Pepa Guardioli pokonała na wyjeździe Sevillę (0-2), a zawodnicy Allegriego wygrali z Parmą, także na wyjeździe i także 0-2.

Gol Zlatana Ibrahimovicia powoduje, że staje się on głównym kandydatem do walki o tytuł Króla Strzelców, a wszystko zaczęło się w 17. minucie, kiedy to piłkę ręką w polu karnym gospodarzy zagrał Cristian Zaccardo i arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola bez większego problemu zamienił były zawodnik FC Barcelony i mediolańczycy wyszli na prowadzenie. Wynik spotkania w 55. minucie podwyższył Emanuelson, który podpisał się indywidualną akcją.

Po 28. kolejce AC Milan znajduje się na prowadzeniu we włoskiej Serie A, notując serię siedmiu spotkań bez porażki. Ponadto zawodnicy Allegriego wygrali cztery mecze z rzędu na wyjeździe z bilansem goli 11-2. Drużyna z Mediolanu ma aktualnie na swoim koncie 60 punktów i dąży do zdobycia „scudetto”.

FC Parma 0-2 AC Milan

17″ Ibrahimović (k.) 0-1

55″ Emanuelson 0-2

PARMA (3-5-2): Mirante – Zaccardo, Paletta, Lucarelli – Jonathan, Mariga (26″ Musacci), Valdes, Morrone (73″ Okaka), Biabiany (63″ Valiani) – Giovinco, Floccari.

MILAN (4-3-1-2): Abbiati – Zambrotta, Bonera, Thiago Silva, Antonini – Nocerino, Ambrosini, Muntari (89″ Gattuso) – Emanuelson (86″ Aquilani) – Ibrahimovic, El Shaarawy (77″ Maxi Lopez).

{iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://videa.hu/flvplayer.swf?v=Xz2GSFj4g8L6zMQA” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

Źródło: FCBarcelona.cat / własne

21/04/2024 / 21:00