3dn.22godz.0min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Bayer pokonuje Bayern (2-0)

Bayer pokonuje Bayern  (2-0)

Rywal FC Barcelony w Lidze Mistrzów, Bayer Leverkusen, pokonał dziś Bayern Monachium 2-0. Poniżej przedstawiamy skrót tego spotkania oraz wideo z bramkami.

Mistrzowski tytuł coraz bardziej oddala się od Bayernu Monachium. Bawarczycy ponownie zawiedli w wyjazdowym meczu, tym razem przegrywając 2-0 na BayArena z miejscowym Bayerem Leverkusen, któremu przyjdzie zmierzyć się w środę na Camp Nou z FC Barceloną w Lidze Mistrzów.

Od samego początku spotkana na boisku dominowali podopieczni Juppa Heynckesa. Bawarczycy dłużej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzali groźne ataki. Jednakże, bardzo dobrze w bramce Aptekarzy spisywał się Bernd Leno, który kilkakrotnie musiał interweniować. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale z boiskową przewagą gości.

W drugiej połowie wreszcie odżyli gospodarze, którzy przejęli kontrolę nad grą. W polu karnym Bayernu wrzało, Aptekarze strzelali z różnych pozycji, przeprowadzali groźne ataki pozycyjne, ale wszystko kończyło się na Manuelu Neuerze.

Ale do czasu… W 79. minucie jeden z zawodników z głębi pola wrzucił piłkę w szesnastkę Bayernu. Minął się z piłką Manuel Neuer, a do futbolówki dobiegł Derdiyok. W ostatniej chwili odegrał wzdłuż linii bramkowej, a futbolówkę do pustej bramki wpakował Stefan Kießling.

Mimo, że Bawarczycy chcieli za wszelką cenę odrobić straty, nie udawało się to im. Decydujący cios zadali gospodarze w ostatnich minutach spotkania. Świetnie wyprowadzili oni kontrę. Gonzalo Castro zagrał do Kießlinga, a ten pięknie oddał do rezerwowego Karima Bellarabiego. Ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Bayer Leverkusen 2-0 Bayern Monachium

79″ Stefan Kießling 1-0

90″ Karim Bellarabi 2-0

Bayer Leverkusen: 23 Bernd Leno – 2 Daniel Schwaab, 5 Manuel Friedrich (46″ 19 Eren Derdiyok), 21 Ömer Toprak, 24 Michal Kadlec – 8 Lars Bender, 3 Stefan Reinartz – 27 Gonzalo Castro, 10 Renato Augusto (89″ 6 Simon Rolfes), 9 Andre Schürrle (82″ 38 Karim Bellarabi) – 11 Stefan Kießling,

Bayern Monachium: 1 Manuel Neuer – 13 Rafinha, 17  Jerome Boateng, 28 Holger Badstuber, 21 Philipp Lahm – 30 Luiz Gustavo, 27 David Alaba – 10 Arjen Robben, 39 Toni Kroos (74″ 11 Ivica Olic), 25 Thomas Müller (82″ 9 Nils Petersen) – 33 Mario Gomez (61″ 7 Franck Ribery),

{iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/mvwZ2I14zJQ” frameborder=”0″ allowfullscreen}{/iframe}

Źródło: własne

29/04/2024 21:00