3dn.8godz.59min.

Gol Iniesty i manita Hiszpanii (wideo)

Piqué, Puyol, Busquets, Xavi, Cesc i wielki Iniesta – uczestniczyli w fantastycznym meczu Hiszpanii przeciwko Wenezueli (5-0). Iniesta strzelił pierwszą bramkę na Rosaleda. Valdés i Thiago nie zagrali.

Andrés Iniesta chwycił hiszpańskiego byka za rogi i rozpoczął swoim golem drogę do spektakularnego zwycięstwa 5-0 nad Wenezuelą. Pomocnik FC Barcelony był wprost genialny w ciągu 45 minut, jakie zagrał. Otworzył on wynik spotkania w 37 minucie bardzo dobrym strzałem z prawej nogi.

Czterech piłkarzy Barcelony w wyjściowej jedenastce

Del Bosque wysłał do boju czterech piłkarzy FC Barcelony w wyjściowym składzie: Piqué, Busquets, Iniesta i Cesc. Pierwsza dwójka miała trochę problemów z nielicznymi atakami piłkarzy z Ameryki Południowej, a pomocnicy, wraz z Silvą, tworzyli idealny atak La Roja. Ta trójka piłkarzy genialnie kontrolowała ofensywną grę zespołu i prowadziła do zwycięstwa.

To właśnie Silva zdobył drugiego gola dla Hiszpanii po otrzymaniu świetnego podania od Cesca. W drugiej połowie hat-tricka ustrzelił napastnik Valencii, Soldado. Był on bohaterem drugiej połowy, kiedy bezlitośnie brylował pod bramką przeciwnika. Iker Munian, debiutant w kadrze La Roja, rozegrał też wspaniałe spotkanie.

Puyol i Xavi zagrali po 30 minut

Carles Puyol i Xavi Hernández grali przez ostatnie pół godziny. Kapitan FC Barcelony poprowadził trzy osobową obronę złożoną z Piqué i Arbeloi. Xavi zajął miejsce Iniesty i grał głównie w środku pola.

Piqué i Busquets byli jedynymi piłkarzami Dumy Katalonii, którzy rozegrali pełne 90 minut. Cesc grał 75, Iniesta 45, a Puyol i Xavi 30. Valdés i Thiago nie zagrali. Hiszpania po słabych spotkaniach przeciwko Argentynie, Portugalii, Włoszech i Kostaryce powróciła na właściwe tory i to w sama porę! Przed Mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie.

Hiszpania 5-0 Wenezuela

37″ Iniesta 1-0