24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
21dn.9godz.6min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Julio Alberto: Sport to narzędzie edukacji

Julio Alberto: Sport to narzędzie edukacji

Był zawodnik FC Barcelony, Julio Alberto, 22 lutego poprowadził konferencję na temat wartości sportu dla studentów kierunku dziennikarstwa sportowego na Universitat Internacional de Catalunya.

Julio Alberto grać zaczął w młodzieżowych zespołach Atlético Madryt, a w Primera División zadebiutował w 1977 roku. Latem 1982 roku zagrał już dla FC Barcelony. Nie zdołał wygrać z nią Ligi, jednak triumfował w 1983 roku w Copa del Rey i w Supercopa rok później. W 1991 roku zdecydował się opuścić klub i zakończyć karierę. Po odejściu od aktywnego udziału w futbolu Alberto popadł w depresję, która doprowadziła do nadużywania narkotyków.

Teraz wyszedł z dołka i współpracuje z różnymi fundacjami i organizacjami oraz prowadzi konferencje, których celem jest pomoc w uchronieniu młodych ludzi przed zgubnym wpływem narkotyków. W 2005 roku otrzymał licencję trenerską. Jest związany z Fundacją FC Barcelona, wykonuje także prace społeczne na rzecz trzeciego świata we współpracy z organizacją UNICEF.

Jak powiedział były piłkarz, „sport odegrał fundamentalną rolę w moim życiu”. Całe jego życie związane jest z futbolem, nie tylko kiedy grał w piłkę zawodowo, ale także po zawieszeniu butów na kołku gdy udziela się na rzecz krajów trzeciego świata. Jak sam mówi, „sport to narzędzie edukacji, dzięki któremu dzieci wyrastają na ludzi z wartościami”.

Źródło: UIC.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.