Konferencja prasowa Guardioli

Konferencja prasowa Guardioli

Szkoleniowiec sprawiał wrażenie zadowolonego ze swojej drużyny. Katalończyk po raz kolejny jednak podkreślił, że jego zdaniem tegoroczna liga jest już przegrana.

 

Pep Guardiola rozpoczął konferencję stając w obronie swoich piłkarzy, którzy zdaniem dziennikarzy po strzeleniu drugiej bramki nieco odpuścili sobie to spotkanie: „Nie wydaje mi się, że grali gorzej. Musisz prezentować najwyższy poziom od pierwszej do ostatniej minuty. Problemem był fakt, że nie wykorzystywaliśmy swoich szans na podwyższenie wyniku, a Palop rozgrywał świetny mecz. Mimo wszystko graliśmy dobrze i cieszymy się ze zwycięstwa odniesionego na tak trudnym terenie”.

 

Katalończyk upierał się, że tegoroczna liga jest przegrana: „Jesteśmy tutaj, aby wykonywać naszą pracę. Chcielibyśmy walczyć do końca o zwycięstwo, ale nie wydaje mi się to możliwe. Dziś dobrze weszliśmy w mecz, jednak już za trzy dni gramy kolejne spotkanie”. Na pytanie o La Liga, które padło ze strony prasy katalońskiej, Pep odpowiedział: „Zapomnijcie o tej lidze, nie wygramy jej”.

 

Guardiola przyznał, że zespół „każdego dnia pamięta o Abidalu”, a także chwalił drużynę Sevilli. „Mają świetną ekipę i trenera. Wygraliśmy, ponieważ zagraliśmy dobrze. Kontrolowanie spotkania z nimi jest bardzo trudne, ponieważ fantastycznie atakują skrzydłami. To bardzo dobra drużyna i dlatego przykładamy tak wielką wagę do tego zwycięstwa”, wyznał szkoleniowiec.

 

Wracając do tematu ligi, Pep powiedział, że niemożliwe jest wygranie jej, ponieważ: „istnieje drużyna lepsza od nas… lub po prostu osiągająca lepsze wyniki”. Mimo to trener obiecał, że jego piłkarze nie poddadzą się do samego końca. Zapytany o Leo Messiego, Katalończyk narzekał na brak powtórek po jego nieuznanym golu: „Messi zdobył bramkę. Nie wiemy czy była strzelona prawidłowo, bo telewizja hiszpańska nie pokazała powtórki, co czyniła przy innych okazjach. Dla Hiszpanii i reszty świata to szczęście, że mogą oglądać takiego piłkarza”.

 

Guardiola nie wie czy druga połowa meczu była najlepszą w tym sezonie: „Dobrze graliśmy w pierwszych minutach spotkania, ale ostatnie 10 minut pierwszej połowy nie było najlepsze w naszym wykonaniu. W drugiej odsłonie straciliśmy więcej piłek, za to lepiej kontrolowaliśmy grę. Jestem bardzo zadowolony z tego meczu”.

 

Ponadto szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia z faktu, że do gry powrócił Alexis, natomiast Pedro odzyskał swoją dynamikę. Na koniec Pep uczcił pamięć Estanislaua Basory: „Moje współczucie wędruje do jego rodziny. Poznałem go podczas spotkania weteranów. Wszyscy mówią mi, że to był wspaniały człowiek. W imieniu całego składu, składam kondolencje dla jego rodziny i przyjaciół”.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB