24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
23dn.15godz.33min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mascherano: Guardiola ma jednomyślne poparcie

Mascherano: Guardiola ma jednomyślne poparcie

Argentyńczyk uważa, że musimy szanować to ile czasu potrzebuje Pep Guardiola, aby podjąć decyzję na temat kontraktu z FC Barceloną.

Javier Mascherano bronił trenera Josepa Guardioli, który potrzebuje czasu na podjęcie decyzji czy przedłużyć kontrakt i pozostać nadal trenerem pierwszej drużyny. „Każdy ma prawo podejmować własne decyzje. Jest dorosły i powinniśmy szanować to ile czasu potrzebuje. Często zawodnicy też potrzebują czasu, aby podjąć decyzję na temat odnowy. W tym przypadku jesteśmy jednak jednomyślni: prezes, zarząd, piłkarze i kibice, chcemy, aby kontynuował swoją pracę”, powiedział.

 

Mascherano uważa, że ogólne poparcie dla Guardioli jest owocem „jego sposobu wykonywania rzeczy. To nie wynika z ilości tytułów, ale tego jak je osiągnął”. W tym sensie, zgodził się z tym co powiedział Xavi we wtorek „To logiczne co powiedział Xavi. Który klub byłby gotowy na odejście trenera, który stworzył taką historię? Nikt nie jest na to przygotowany. Mamy nadzieję, że on nadal będzie nas prowadził”.

 

W lidze „nie ma marginesu błędu”

 

Zapytany o ligę, Mascherano wyraził się bardzo jasno: „Musimy kontynuować naszą pracę i wygrywać punkty, których potrzebujemy, a następnie sprawdzać, czy mamy jakiekolwiek szanse, ponieważ nie mamy już marginesu błędu”. W każdym bądź razie, powiedział, że utrzymanie dobrej passy w lidze „pomoże nam w pozostałych dwóch rozgrywkach”, czyli Copa del Rey i Lidze Mistrzów. W związku z europejskimi pucharami, stwierdził, że „nie ma żadnych preferencji”.

 

Ucieczka od kwestii arbitrów

 

Mascherano nie chciał rozmawiać na temat sędziów: „Mówi się o sędziach, kiedy dziennikarze pytają. Jedynymi, którzy chcą o nich rozmawiać jest prasa”. Po czym dodał: „Za każdym razem mówimy coraz mniej o piłce nożnej, mniej analizując spotkania, a przede wszystkim decyzje sędziowskie. Analizowanie piłki nożnej jest już zapomniane. Nie tylko w Hiszpanii, a i poza nią”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.