31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.15godz.51min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi i Cesc: 65 goli i 47 asyst

Messi i Cesc: 65 goli i 47 asyst

Niesamowicie prezentują się statystyki strzeleckie Leo Messiego i Ceska Fàbregasa. Obaj zawodnicy zdobyli łącznie 65 ze 143 goli FC Barcelony w tym sezonie i zaliczyli już w sumie 47 asyst.

Niesamowite połączenie Messiego i Ceska ma swoje korzenie w zespołach młodzieżowych Barcelony, a teraz wszystko to odpłaca się z nawiązką w pierwszym zespole. Obaj zawodnicy zdobyli w sumie 65 bramek (przy 143 całego zespołu) i zaliczyli aż 47 asyst.

Prawie połowa goli zespołu

Królem strzelców jest Messi, który ma na koncie 50 bramek, tylko o trzy mniej niż całkowita ilość goli zdobyta przez niego w poprzednim sezonie. Argentyńczyk potrzebuje już tylko pięciu trafień do wyrównania rekordu Césara i stania się najlepszym strzelcem w historii Klubu.

Z kolei Cesc w pierwszym sezonie po powrocie do Barcelony zdobył łącznie 15 goli: 9 w Lidze, 1 w Lidze Mistrzów, 3 w Copa del Rey, a także po jedym w Klubowych Mistrzostwach Świata i Superpucharze Europy.

Obaj zawodnicy pokazali, że oprócz zdobywania bramek potrafią także zapewniać je kolegom z zespołu. Messi ma na koncie już 21 goli, a Cesc 16, co oznacza, że każdy z nich miał udział odpowiednio w 71 i 31 bramkach.

Najlepsze statystyki podań

Styl gry oparty na posiadaniu piłki jest w FC Barcelonie jeszcze lepiej odzwierciedlony poprzez statystyki najlepszych podań w porównaniu pięciu najsilniejszych europejskich lig. Messi i Xavi mają ich odpowiednio 911 i 844. Warto dodać, że statystyki Daniego Alvesa prezentują się tutaj także lepiej od zawodników, którzy w ataku mają teoretycznie więcej do powiedzenia: Verdú, Artety, Modricia, Rooney”a, Ibrahimovicia czy Özila.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/03/messi-i-cesc-65-goli-i-47-asyst/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.