Muniesa tymczasowo w pierwszej drużynie

Muniesa tymczasowo w pierwszej drużynie

Marc Muniesa w ostatnim tygodniu trenował wraz z pierwszą drużyną, aby przygotować się do meczu z Sevillą. Teraz wydaje się, że piłkarz może zastąpić Abidala na trochę dłużej.

Marc Muniesa odbył dwa treningi w tym tygodniu pod okiem Pepa Guardioli. Po wiadomości o konieczności przeszczepu wątroby u Abidala, wydaje się, że młody obrońca może na dłużej zagościć w pierwszej kadrze. Przynajmniej do czasu wyzdrowienia Francuza. Transplantacja wątroby u defensora FC Barcelony nastąpi w ciągu najbliższych kilku tygodni.

 

Wszechstronny obrońca z La Masii, który potrafi dostosować się do każdego możliwego wariantu w obronie (środek lub bok), może osiedlić się w pierwszej ekipie Dumy Katalonii po operacji Abidala. Muniesa zaliczył już swój debiut u Guardioli, a było to w sezonie 2008/09 przeciwko Osasunie, w którym otrzymał czerwoną kartkę. Jednakże Francuz nadal trenuje, a wczoraj wykonywał ćwiczenia z piłką po drobnym urazie.

 

Nawet pod wpływem złych wieści o stanie zdrowia Abidala, drużyna odbyła wczoraj trening na boisku numer 4 w Ciutat Esportiva, gdzie przygotowywała się do spotkania z Sevillą. Zarówno Alexis, jak i Thiago Alcántara, którzy pauzowali w ostatnim spotkaniu z powodu kontuzji, trenowali z resztą grupy, aby być gotowi do gry na Sánchez Pizjuán.

 

Mimo, że nadal brakuje informacji, czy Tello dołączy w najbliższym czasie do pierwszej drużyny, Cristian nadal trenuje pod skrzydłami Pepa Guardioli. Zespół odbędzie dziś kolejny trening w godzinach porannych, a dokładnie o 11:00. Po sesji, Pep Guardiola pojawi się na konferencji prasowej, która może okazać się kluczowa do wyjaśnienia pogłosek na temat odnowienia kontraktu przez trenera.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB