2dn.7godz.38min.

Oceny za mecz z Racingiem

Duma Katalonii pokonała na El Sardinero drużynę Racingu Santander 0:2. Poniżej przedstawiamy oceny zawodników Barcelony za owo spotkanie.

Víctor Valdés – Nie miał praktycznie nic do roboty. Zawodników Racingu nie było stać na częste zagażanie bramki strzeżonej przez Valdesa.
Ocena: 7

Carles Puyol – Nie pokazał nic nadzwyczajnego. Był solidny na swojej pozycji, nie dopuszczał na stworzenie groźnych sytuacji przez rywali.
Ocena: 7.5

Javier Mascherano – Bardzo dobrze radził sobie na środku defensywy. Zaprezentował doskonałą skuteczność i przegląd pola. Z biegiem czasu, głównie z powodu braku akcji Racingu, wychodził częściej do drugiej linii, pomagając Barcelonie w konstruowaniu okazji.
Ocena: 8

Daniel Alves – Stwarzał wiele kłopotów i zamieszania w szeregach Racingu. Podłączał się do ofensywy, świetnie współpracując z kolegami z zespołu. Był blisko zaliczenia asysty, jednak Messi nie trafił wówczas do siatki.
Ocena: 8

Sergio Busquets – Bardzo dobry występ. Nienaganna skuteczność. Znakomicie czytał grę, zaliczył kilka ważnych odbiorów. Był faulowany raz po raz, jednak w dalszym ciągu zachowywał zimną krew.
Ocena: 8.5

Xavi Hernández
– Jego gra nie wyglądała najlepiej na początku spotkania, lecz wraz z upływem kolejnych minut poprawiał się. Wykreował sytuację, po której Barcelona zdobyła pierwszego gola.
Ocena: 8

Andrés Iniesta – Jeden z wyróżniających się na murawie. Dzięki niesamowitemu dryblingowi, a także celności podań, przyczynił się w dużej mierze do zwycięstwa Barçy. W pierwszej części gry futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.
Ocena: 8.5

Cesc Fàbregas – Na początku przegapił kilka podań, jednak z czasem rozkręcał się coraz bardziej. Miał świetną szansę na otwarcie wyniku spotkania, której jednak nie wykorzystał, a kilka minut później zaliczył asystę przy bramce Messiego. To on także wywalczył rzut karny, po którym padła druga bramka.
Ocena: 8

Isaac Cuenca – Był pracowity jak zawsze, dużo biegał i pomagał w obronie gdy było to potrzebne, jednak brakowało mu wykończenia przy strzałach. Do tego jego dośrodkowania były zbyt mało precyzyjne. Niemal zdobył bramkę w drugiej połowie, ale trafił w słupek.
Ocena: 7

Pedro Rodríguez – Pokazał przebłyski swojej najlepszej dyspozycji. Był mocno zaangażowany w poczynania ofensywne Barcelony, ale nadal brakuje mu zdobycia bramki. Mimo to, jego występ był pozytywny.
Ocena: 7

Lionel Messi – Nie był tak cudowny jak w środowym meczu Ligi Mistrzów, ale i tak zdobył dwie zwycięskie bramki zdobywając niesamowitą liczbę 50 goli na dwa miesiące przed końcem obecnego sezonu.
Ocena: 8,5

Rezerwowi:

Cristian Tello – Wszedł na nieco ponad kwadrans, zmieniając Cuencę. Znów zaprezentował wspaniałą dynamikę i był bardzo bliski zdobycia gola.
Ocena: 7.5

Adriano Correia – Pojawił się na boisku zbyt późno, aby mieć jakikolwiek znaczący wpływ na grę zespołu i w rezultacie na wynik.
Ocena: Brak

Seydou Keita – Podobnie jak Adriano, wszedł, kiedy losy meczu zostały przesądzone.