26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.0godz.19min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Puyol: Abidal jest silną osobą

Puyol: Abidal jest silną osobą

„To ciężki cios”, tak zareagował kapitan FC Barcelony na wiadomość, że jego kolega, Éric Abidal, będzie musiał przejść przeszczep wątroby w ciągu najlepszych kilku tygodni.

 

Carles Puyol, na konferencji prasowej, podkreślił, że Francuz „jest w dobrym nastroju” i, że jego postawa pomogła podnieść resztę drużyny: „Jesteśmy pewni, że przejdzie przez to, więc oddajemy mu wszystkie siły. Będziemy przy nim i całej jego rodzinie. Jestem przekonany, że wkrótce będzie dobrze”.

 

Puyol wyjaśnił, że zawodnicy otrzymali tą wiadomość przed porannym treningiem: „tuż przed wyszliśmy na sesję, trener powiedział nam tą wiadomość – to była dla nas nieprzyjemna niespodzianka. Éric był tam z nami, a potem rozmawialiśmy z nim. To co powiedział, pozostanie między nami. On jest bardzo silny, pokazał to w zeszłym sezonie i jestem pewien, że ponownie pokaże to teraz”.

 

Dla kapitana „takie rzeczy sprawiają, że jesteśmy jeszcze bliżej siebie – drużyna jest silna i zjednoczona, jak już powiedziałem, jego postawa jest przykładem dla nas wszystkich. To ciężki cios. Przeszliśmy przez to samo w zeszłym roku. Przejdziemy przez to jeszcze raz, a to uczyni nas silniejszymi”.

 

Wracając do sobotniego spotkania na Sánchez Pizjuán, Puyol wyjaśnił: „Naszym celem jest przygotowanie się do każdego spotkania i wygranie wszystkiego co tydzień. Sevilla będzie dla nas trudnym testem, ale postaramy się wygrać, dla niego”.

 

Losowanie Ligi Mistrzów

 

Jutrzejsze losowanie Ligi Mistrzów spowodowało szereg pytań do Carlesa Puyola, który wyjaśnił, że nie ma jakiej wybranej drużyny, z którą chciałby zagrać: „Każdy zespół, który zaszedł tak wysoko, jest tutaj dzięki swoim zasługom. Nie ma łatwych rywali w ćwierćfinale. Naprawdę nie mam żadnego priorytetu i czekam na to co przyniesie nam losowanie”.

 

Oczywiście dziennikarze chcieli wiedzieć, co kapitan myśli o możliwości gry z Realem Madryt. „Jest jasne, że Real Madryt i FC Barcelona to dwie silne drużyny w Lidze Mistrzów, ale konkurencja jest równie trudna i każdy może sprawić niespodziankę. Będziemy po prostu czekać i patrzeć co będzie się działo podczas losowania, nie myśląc z kim zagramy. Jeżeli chce się wygrać ten tytuł, nie można patrzeć na to z kim się gra, trzeba pokonać każdego. Mecze przeciwko Realowi są zawsze skomplikowane, ale są do wylosowania inne równie dobre zespoły”, powiedział.

 

Kontrakt Guardioli

 

Zapytany o odnowienie kontraktu przez Pepa Guardiolę, Puyol uważa, że „najważniejsze jest to, żeby uszanować jego decyzję. Teraz sezon jest w kluczowym momencie, a on jest tutaj, tyle. Każdy ma własne zdanie, a ja naprawdę sądzę, że nie trzeba mówić już teraz o tym”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

25/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/03/puyol-abidal-jest-siln-osob/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.