03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.21min.
12.62 X3.50 22.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tragedia na White Hart Lane, Muamba zasłabł

Tragedia na White Hart Lane, Muamba zasłabł

Zawodnik Boltonu, Fabrice Muamba, zasłabł w połowie wyjazdowego spotkania z Tottenhamem Hotspur, a sędzia Howard Webb zmuszony był zakończyć spotkanie i odesłać zawodników do szatni.

Nie tylko FC Barcelonę spotykają piłkarskie tragedie – warto wiedzieć co dzieje się także w zespołach innych piłkarskich zespołów. Na White Hart Lane w 41. minucie spotkania zasłabł kongijski piłkarz, 23-letni Fabrice Muabma. Po kilku minutach reanimacji sędzia Howard Webb zdecydował się przerwać spotkanie ze względu na powagę sytuacji oraz stan psychiczny zawodników. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Jak donosi kataloński Sport, służby medyczne podjęły się próby reanimacji kongijskiego zawodnika z angielskim obywatelstwem, jednak po dziesięciu minutach reanimacji z użyciem maski tlenowej postanowiono przetransportować go do pobliskiego szpitala.

Przy znoszeniu zawodnika z boiska otrzymał on owację na stojąco od zgromadzonych na stadionie kibiców, którzy śpiewali jego imię i nazwisko. Po konsultacji z trenerami Harrym Redknappem i Owenem Coyle”m oraz ze względu na powagę sytuacji sędzia Howard Webb postanowił przerwać spotaknie .

Oficjalna strona internetowa Boltonu informuje nas, że zawodnik został przewieziony do szpitala i póki co „nie ma żadnych dalszych informacji”. Jak jednak potwierdzają lekarze z North London Hospital, do którego został przewieziony Muamba, „sytuacja jest stabilna i zawodnik może oddychać samodzielnie”. Jak jednak dowiedzieliśmy się, zawodni jest na oddziale intensywnej terapii, a jego stan jest krytyczny…

Nieszczęśliwa sytuacja, która przydarzyła się dziś na stadionie Tottenhamu przypomina tragiczne wydarzenia z udziałem Daniego Jarque, Antonio Puerty, czy Marca Vivena Foe z 2003 roku. Fabrice Muabma rozpoczął swoją przygodę z Boltonem w 2008 roku przechodząc doń z Birmingham. W Boltonie rozegrał do tej pory 130 spotkań.

Fabricio, trzymamy za Ciebie kciuki i jesteśmy z Tobą!

Źródło: Sport.es/Własne

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/03/tragedia-na-white-hart-lane-muamba-zasab/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.