24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
21dn.18godz.27min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi: Zarówno Guardiola, jak i Messi są nam potrzebni

Xavi: Zarówno Guardiola, jak i Messi są nam potrzebni

Na temat ciężkiej sytuacji w La Liga, Xavi powiedział „Jesteśmy krytyczni wobec siebie, jeśli mamy dziesięć punktów straty to jest to nasza wina”.

Guardiola czy Messi? Kto jest najbardziej istotny dla FC Barcelony według Xaviego Hernándeza? „Dlaczego mam wybierać między nimi, a może obaj nadal są bardzo ważni w Barcelonie na wiele kolejnych lat?” zapytał pomocnik podczas promocyjnej imprezy. Messi powiedział dzień wcześniej, że według jego opinii, Guardiola jest ważniejszy dla klubu, ale później skonfrontował te słowa reprezentant Hiszpanii: „Guardiola dał nam wiele, jako trener, zarówno dla klubu, jak i piłkarzy. Messi natomiast jest tym, który robi różnicę”. Zapytano o przyszłość stanowiska trenerskiego w Dumie Katalonii, stwierdził, że „Guardiola jest fundamentalną częścią tego wszystkiego. Myślę, że on jest szczęśliwy i zadowolony. On jest konkurencyjny, jak zawsze. Musimy jednak pamiętać, że jest to jego decyzja. Myślę, że on odnowi kontrakt”.

 

Xavi twierdzi, że zawodnicy nie rozważają jeszcze możliwości zmiany trenera. „On poprowadzi drużynę„, powiedział. To on jest tym, który narzuca dyscyplinę, tworzy taktykę i pracę psychologiczną”, dodał.

 

Nie rozmawiamy o sędziach

 

Jedną z kwestii, która w ostatnim czasie zapełnia wiele stron w gazetach, są sędziowie. Xavi wolałby puścić te wydarzenia w zapomnienie. „Za dużo mówi się o sędziach. My nie chcemy o tym rozmawiać. Jesteśmy samokrytyczni. Jeśli tracimy dziesięć punktów to jest to nasza wina. Robimy wszystko dobrze, ale widocznie nie tak dobrze, jak w zeszłych latach”, powiedział.

 

Dowartościowani za granicą

 

Xavi odniósł wrażenie, że sukcesy odniesione przez FC Barcelonę (13 z 16 tytułów), nie zostały dostatecznie uznane w lokalnych mediach. „Wydaje się, że wojna pomiędzy Barçą a Madrytem, w zakresie piłki nożnej, nie pozwala dostrzec naszych sukcesów. Myślę, że doceniają nas bardziej poza Hiszpanią”, stwierdził pomocnik.

 

W pościgu za ligą

 

Xavi także podkreśla, że „nie poddaliśmy się w lidze i będziemy walczyć do końca, dopóki mamy matematyczne nadzieje. Madryt może się pomylić w każdym spotkaniu. Czasami są trudności z wygraniem spotkania, szczególnie na wyjeździe. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że Real straci punkty na wyjeździe”.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.