18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
57dn.13godz.57min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zacięta walka o tytuł najlepszego strzelca

Zacięta walka o tytuł najlepszego strzelca

Lionel Messi i Cristiano Ronaldo mają obecnie po 35 strzelonych bramek w La Liga. Król może być tylko jeden. Pytanie, kto nim zostanie…

Argentyńczyk i Portugalczyk strzelili łącznie 70 bramek w lidze (każdy po 35). Wydaje się, że walka o Trofeo Pichichi rozegra się miedzy nimi, bowiem takie liczby są dostępne dla nielicznych.

 

W sobotę Leo Messi strzelił swoją 35 bramkę w obecnych rozgrywkach La Liga. Co prawda początkowo pierwszego gola Barcelony przyznano Alexisowi Sánchezowi. Jednak powtórki wyraźnie pokazały, iż Chilijczyk nie dotknął piłki po rzucie wolnym wykonywanym przez Argentyńczyka.

 

Również sędzia spotkania Ayza Gámez, w protokole meczowym uwzględnił Messiego, jako strzelca pierwszej bramki. Cristiano Ronaldo strzelił dzisiaj dwie bramki przeciwko Realowi Sociedad, przez co zrównał się ze snajperem FC Barcelony w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej.

 

Jeżeli mówimy o najlepszych… Messi już przez trzy lata przekracza 30 bramek w La Liga, a ma dopiero 24 lata. W zeszłym sezonie zanotował 31 trafień.

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/03/zacita-walka-o-tytu-najlepszego-strzelca/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.